Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Scena Warszawa
www.scenawarszawa.com
Scena Warszawa to internetowy wideomoagazyn obywatelski warszawiaków, umieszczony na stronie www.scenawarszawa.com, będącej częścią portalu Komórkowa Telewizja Obywatelska.

To internetowy portal, na którym umieszczane będą relacje oraz zapowiedzi wydarzeń kulturalnych w Warszawie.

„Scena Warszawa” to wideomagazyn prezentujący relacje z koncertów, spektakli, wernisaży, imprez kulturalnych plenerowych, utwory i wypowiedzi nagrane podczas prób zespołów muzycznych w Warszawie i wszystko, co się łączy z życiem kulturalnym tego miasta

Portal Scena Warszawa jest przygotowywany od 2008 roku przez doświadczonych działaczy grupy filmowej Miasta w Komie. Powstało już kilkadziesiąt mini reportaży, które stworzą fundament wideomagazynu, na którym będzie się rozwijać aktywność obywatelska. Materiały dokumentujące Warszawę, penetrujące ciekawe miejsca i rejestrujące życie stolicy powstają od 2007 roku.

Ideą ruchu komórkowych reporterów skupionych wokół Miast w Komie jest obywatelskość, swoboda tworzenia i takim też portalem – otwartym na treści zarejestrowane przez zwykłych warszawiaków - będzie portal Scena Warszawa. O jakość materiałów, i wiarygodność zamieszczanych informacji dbać będzie redakcja (reporterzy i redaktorzy SW), która nadzorować będzie napływ amatorskich materiałów – nagranych podczas imprez kulturalnych.

Każdy będzie mógł na portalu znaleźć coś dla siebie, wybierając spośród szerokiej gamy wydarzeń kulturalnych – od teatru, przez kino i koncerty aż po działania twórców alternatywnych. Każdy będzie mógł także tę ofertę poszerzać o własne relacje, komentować i oceniać. W ten sposób zostanie stworzony kulturalny obraz Warszawy widzianej oczami jej mieszkańców.

Zbudowanie Sceny Warszawa – jej redakcji, a następnie repertuaru, umożliwi stworzenie kulturalnego obrazu Warszawy. Będzie to obraz kreowany nie tylko przez Redakcję WKK, ale także przez samych mieszkańców – poprzez nadsyłane przez nich filmy, komentarze i oceny do zamieszczanych wideorelcji.

Poza tym Warszawska Kronika Kulturalna będzie umożliwiała użytkownikom wymianę wrażeń po danym wydarzeniu, co będzie prowadziło do integracji społeczności i rozwoju dalszych inicjatyw kulturalnych zgodnych z zapotrzebowaniami – wyrażonymi na portalu.