Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Fundacja Cultus
Rodzaj instytucji: organizator wydarzeń, fundacja
ul. Wolska 66/70 Warszawa (mapa)
zamknij
Marta Rynkiewicz – prezes zarządu, tel. 502-477-007
fundacja@cultus.org.pl
www.cultus.org.pl
Działamy od lipca 2008 roku realizując projekty o tematyce historycznej, kulturalnej oraz społecznej. Do tej pory wydaliśmy 6 bezpłatnych publikacji varsavianistycznych, które dofinansowane były ze środków m.st. Warszawy (do pobrania na naszej stronie). Niejednokrotnie organizowaliśmy również spacery, prezentacje i spotkania dotyczące historii Warszawy, a także prowadziliśmy fan page na portalu Facebook - Kuryer Starszawy, prezentujący przedwojenne artykuły prasowe (https://www.facebook.com/KuryerStarszawy/).

Ponadto wspieramy projekty warszawskich artystów i animatorów kultury, zapewniając stronę formalną i finansową przedsięwzięć. W ten sposób umożliwiliśmy realizację projektu „Kino na b(l)oku” Pawła Sky'a, w ramach którego na elewacji budynku na osiedlu Bródno wyświetlane były filmy dla okolicznych mieszkańców. To także dzięki naszym staraniom na placu Dąbrowskiego w Warszawie w czerwcu 2014 roku stanęła niezwykła rzeźba Wojtka Józefowicza, upamiętniająca osobę i twórczość Mirona Białoszewskiego. Od maja 2013 roku do grudnia 2015 roku prowadziliśmy Galerię W-Z, położoną na Placu Zamkowym, w przestrzeni publicznej miasta. Zorganizowaliśmy tam ponad 20 wystaw promujących artystów i projekty kulturalne, społeczne oraz organizacje pozarządowe. Kolejną nasza inicjatywą było stworzenie wystawy "Nasza kamienica, nasza dzielnica" opowiadającej historię kamienicy przy Wolskiej 66, prezentującej wspomnienia mieszkańców i dzieje dzielnicy.

Zobacz też

Czarny Kwadrat Studenckie Koło Naukowe Instytutu Historii Sztuki UW
instytucja edukacyjna, instytucja badawcza, organizator wydarzeń
Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma
muzeum, instytucja edukacyjna, instytucja badawcza, organizator wydarzeń
Fundacja Wszystkie Mazurki Świata
fundacja