Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ
Rodzaj instytucji: organizator wydarzeń
ul.Generała Andersa 13 lok. użytkowy 6 Warszawa
Zuzanna Fogtt, wiceprezes +48 502 081 491
fundacja@insitu.pl
www.insitu.pl
Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ została założona w grudniu 2004 roku w Podkowie Leśnej przez Bożennę Biskupską (malarstwo, rzeźba, performance) i Zygmnta Rytkę (fotografia, instalacja), artystów i działaczy na polu kultury.

Zamierzeniem fundatorów, a przez to celem Fundacji jest stworzenie przestrzeni dla realizacji projektów artystycznych, różnorodnych i interdyscyplinarnych działań twórczych, badań, spotkań, konfrontowania poglądów, wymiany myśli i doświadczeń, a także upowszechnianie nowatorskich postaw artystycznych i wspieranie różnych form aktywności twórczej. Jednocześnie celem Fundacji jest propagowanie działalności w zakresie ochrony dóbr kultury i sztuki oraz dziedzictwa narodowego.

Obecnie głównym celem a także projektem Fundacji jest odbudowa dawnego spalonego Sanatorium dr Brehmera w Sokołowsku oraz stworzenie w nim Laboratorium Kultury (Laboratorium Sztuk Wizualnych wraz z budowaniem kolekcji sztuki współczesnej, Laboratorium Filmowe, Laboratorium Prototypów Architektonicznych). Nazwa In Situ, oznacza "w miejscu" (łac) i jest równocześnie filozofią działania fundacji.

In situ to działanie w miejscu, które bez względu na to gdzie się znajduje może stać się przestrzenią sztuki. In Situ inicjuje możliwość kreacji nieskończonych permutacji, liczby rozwiązań oraz poszukiwań, stwarza pole i warunki do działania oraz przenikania się czasu, przestrzeni, ludzi a także różnych dziedzin, a przede wszystkim kreuje strefy dla wolnego procesu twórczego i naukowo badawczego.

źródło: www.insitu.pl

Zobacz też

Fundacja ForMusic
organizator wydarzeń, fundacja
Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa
instytucja edukacyjna, organizator wydarzeń
Fundacja Brucknera
organizator wydarzeń, fundacja

Wiadomości

Happening balonowy "Uśmiech Warszawy”
16 czerwca br. ulice Mokotowska, Bracka i Zgoda zamienią się na kilka godzin w prawdziwy "Uśmiech Warszawy”. Uczestnicy wydarzenia wraz z organizatorami i architektami odbędą spacer po...