Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Ośrodek Kultury Ochoty
Rodzaj instytucji: dom kultury
ul. Grójecka 75 Warszawa (mapa)
zamknij
(022) 822 48 70
oko@oko.com.pl
www.oko.com.pl
Działalność Ośrodka Kultury Ochoty rozpoczęła się 20 stycznia 1968 roku kiedy przy ul. Reja 9 utworzono Dzielnicowy Dom Kultury . Od 1984 roku DDK mieści się w zabytkowego budynku przy ul. Grójeckiej 75, zbudowanym w 1922 roku na siedzibę Zrzeszenia Cechmistrzów Budowlanych.

26 września 1985 r. powołano Ośrodek Kultury Ochoty. Wtedy też powstała sieć placówek kultury na Ochocie - filii OKO. Obecnie są to: Dom Kultury „Rakowiec”, Centrum Artystyczne "Radomska 13", Klub Osiedlowy „Surma”, Magazyn Sztuk, Pracownia Ceramiki „Angoba” oraz Kluby Seniora działające w ramach CAT3W - Centrum Aktywności Twórczej Trzeciego Wieku. Wszystkie te instytucje prowadzą autorskie programy edukacyjne i artystyczne, dostosowane do potrzeb mieszkańców Ochoty i Warszawy.

W ciągu ponad czterdziestu lat Ośrodek Kultury Ochoty i jego poprzednik Dzielnicowy Dom Kultury były kuźnią młodych talentów: muzyków, plastyków, fotografików, aktorów. Przez te lata w placówce tej przeprowadzono również setki i tysiące zajęć, kursów i programów edukacyjnych w dziedzinie: muzyki, teatru, filmu, fotografii, tańca, literatury, plastyki, języków obcych, komputerów.

Odbyło się wiele niepowtarzalnych imprez, wystaw, projekcji filmowych. Do najciekawszych należały: Jesień Muzyki i Poezji, „Mama, niedziela i ja”, Scena Piosenki i Kabaretu, Teatr i Muzyka na Placu, Kawiarnia Country, Interpretacje, Weekendy z Expressem Parku Szczęśliwice, INVIPO - Konferencje Wideofilmów, Wilno-Warszawa w Parku Szczęśliwice, Country na Głównym, Fotointerpretacje, Folkowa Scena Promocji i inne. Ośrodek współtworzył znaczące imprezy muzyczne: Festiwal Kultury Latynoamerykańskiej, Festiwal Prozy i Poezji Francuskiej, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Country - Piknik Country w Mrągowie, Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej.


więcej

Osoby


Zobacz w serwisie


Zobacz też

Konstanciński Dom Kultury
dom kultury
Filia Bielańskiego Ośrodka Kultury Estrady 112
centrum kultury, dom kultury, organizator wydarzeń, filia domu kultury, Dzielnicowy Dom Kultury
Dom Kultury "Świt"
dom kultury

Facebook