Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Progresja Music Zone
Rodzaj instytucji: klub
ul. Fort Wola 22 Warszawa
www.progresja.com/
Progresja Music Zone to największe w Polsce założenie muzyczne. W jego ramach znajdują się trzy niezależne sceny oraz czynna codziennie klubokawiarnia muzyczna. W nowej Progresji będzie miejsce nie tylko na muzykę na żywo, ale wszystko co jest z nią na co dzień związane: debaty dotyczące muzyki, promocje płyt, wystawy, sklep z wydawnictwami muzycznymi, w którym znajdzie się coś dla każdego fana dobrego grania, filmy tematyczne. Zapraszamy także do współpracy wszystkie podmioty, które są zainteresowane współpracą w obrębie organizacji imprez oraz akcji kulturalnych.

Trzy sceny jedna przestrzeń – Progresja Music Zone

Main Stage

Od 2012 roku Progresja organizowała duże imprezy na Hali Koło (Zaz, Sabaton, King Diamond), a od wielu lat ma doświadczenie w organizacji kilkunasto i kilkudziesięciotysięcznych imprez plenerowych (m.in. Juwenalia Wojskowej Akademii Technicznej, współorganizowała Igrzyska Ognia i Stali). Stworzenie sceny dostępnej dla co najmniej 2000 widzów jest naturalną konsekwencją tej działalności. Tak duża scena przygotowana jest na przyjmowanie muzycznych ikon z całego świata.

Main Stage (Scena Główna) stanowi oś projektu. Przeznaczona została dla gwiazd polskiej i międzynarodowej sceny muzycznej. Organizowane będą tutaj także imprezy klubowe.

Jest to miejsce łączące w sobie dobre tradycje Progresji z nowymi możliwościami i nowym potencjałem koncertowym.

Noise Stage

Progresja dysponuje także przestrzenią na mniejsze koncerty. Od zawsze muzyka offowa i niezależna scena, jak również szeroko pojęty underground były najsilniej kojarzone z klubem. Zawsze było i pozostanie tu miejsce na ostre granie, ale także nie rezygnujemy z promocji debiutantów, konkursów oraz imprez przeznaczonych dla koneserów gatunku.

Scena Noise to także miejsce na koncerty bluesowe, jazz i szeroko pojętą alternatywę oraz awangardę muzyczną.

Progresja Cafe

Nowością dla stałych bywalców klubu oraz niespodzianką na scenie muzycznej Warszawy będzie przestrzeń klubokawiarniana. W Progresji zawsze brakowało klimatycznego miejsca na rozmowę, posiedzenie po koncercie; czy przestrzeni, do której chce się przyjść nawet jak koncertu nie ma, zjeść i wypić coś oryginalnego. Brakowało nam także miejsca, gdzie mogą toczyć się dyskusje, odbywać konferencje oraz prezentacje nowych trendów ze świata scen niezależnych.

Progresja Cafe jest dopełnieniem założenia muzycznego, ale też miejscem, do którego po prostu miło jest przyjść ze znajomymi na spotkanie. Można tu także poczytać książkę o tematyce muzycznej i przede wszystkim posłuchać muzyki na żywo.

Ta część Progresji Music Zone wyposażona będzie także w scenę kameralną (chilloutowa), na której usłyszeć będzie można wszystkie odcienie muzyki autorskiej, eksperymentalnej, alternatywnej, chillout. Pojawią się zatem artyści związani z nurtami world music, etno, jazzem, fusion, cross-music. Będą tu miały miejsce wystawy, promocje teledysków, premiery płytowe, wydarzenia kulturalne.

W ciągu dnia miła atmosfera, klimatyczne wnętrze, zapach świeżo przygotowywanych przekąsek i ciast sprawią, że muzyczna kawiarnia jest jedynym takim miejscem w stolicy.

Źródło: Progresja Music Zone.

Facebook