Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy
Rodzaj instytucji: dom kultury
ul. Podskarbińska 2 Warszawa (mapa)
zamknij
+48 22 277 08 20
sekretariat@cpk.art.pl
www.cpk.art.pl
Centrum Promocji Kultury to samorządowa instytucja kultury, do której należy rozpoznawanie, rozbudzanie i zaspokajanie zainteresowań kulturalnych wśród mieszkańców Pragi-Południe i okolic. Tworzenie warunków do rozwoju artystycznej aktywności, edukacja kulturalna, prowadzenie współpracy kulturalnej z innymi instytucjami kultury w kraju i za granicą.

Najważniejsze imprezy: Inscenizacje Bitew o Olszynkę Grochowską, ze Szwedami o Warszawę, Obrona Grochowa 1939, Festiwal im. Jonasza Kofty „Moja Wolności”, Festiwal „Rozwiń Talent!”, Letnie koncerty w Muszli Koncertowej w Parku Skaryszewskim im. I. J. Paderewskiego, konkurs Piosenki o Pradze, Biesiada Poetycka, Spotkania Ceramiczne, Święto Saskiej Kępy.

Centrum Promocji Kultury organizuje:
koncerty
spotkania autorskie
promocje książek i płyt
inscenizacje historyczne
spektakle teatralne
kabarety
wieczory poezji
imprezy rocznicowe i okazjonalne
wykłady i prelekcje
spotkania z ciekawymi postaciami świata kultury, nauki i polityki
programy edukacyjno-kulturalne dla dzieci w formie zabawy, teatrzyków
wernisaże
plenery malarskie
Uniwersytet Trzeciego Wieku

Imprezy kulturalne to nie wszystko. Oprócz tego w Centrum Promocji Kultury można brać udział w zajęciach, warsztatach artystycznych i konsultacjach prowadzonych przez uznanych w swych dziedzinach artystów. Uwieńczeniem etapu takich warsztatów są prezentacje przygotowanych programów na scenie CPK (w przypadku zajęć wokalnych, teatralnych, czy też tanecznych), a wernisaże prac lub kiermasze prac uczestników zajęć plastycznych.

Na ponad 2 tysiącach metrów powierzchni znajdują się m.in.: sala widowiskowa, kawiarnia, sala klubowa, sala taneczna, sala prób, sala komputerowa, galeria, 3 pracownie plastyczne oraz sala prób.

AUTORSKI PROJEKT

Święto Saskiej Kępy - impreza o charakterze kulturalno-rozrywkowym organizowana od 2006 na ulicy Francuskiej oraz Paryskiej na Saskiej Kępie w Warszawie. Jej głównym celem jest przypomnienie znanych postaci związanych z dzielnicą oraz zwrócenie uwagi mieszkańców całego miasta na Saską Kępę.

AUTORSKIE PRZEGLĄDY, FESTIWALE, KONKURSY

Festiwal im. Jonasza Kofty „Moja Wolności” – otwarty konkurs wokalny dla zespołów oraz solistów, zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.

Festiwal „Rozwiń Talent!” – przegląd twórczości uczniów szkół z dzielnicy Praga-Południe w konkursach: fotograficznym, plastycznym, wokalnym, teatralnym, tanecznym.

Konkurs „MIKROFON” – konkurs pianistyczny dla dzieci i młodzieży

Zobacz też

Filia Bielańskiego Ośrodka Kultury Estrady 112
centrum kultury, dom kultury, organizator wydarzeń, filia domu kultury, Dzielnicowy Dom Kultury
Piwnica na Wójtowskiej
dom kultury
Dom Kultury "Zacisze"
dom kultury

Multimedia


Facebook