Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Centrum Kultury Izabelin
Rodzaj instytucji: centrum kultury
ul. Matejki 21 Izabelin (mapa)
zamknij
022 752 68 28
sekretariat.cki@centrum.izabelin.pl
http://izabelin.pl/
Placówka funkcjonuje od połowy 2007 roku.

Centrum powstało po przekształceniu Domu Kultury, który najpierw funkcjonował w Laskach, a potem w Izabelinie. Obecnie Centrum Kultury ma nowoczesną siedzibę, wyposażone jest w wielofunkcyjną salę widowiskową oraz specjalistyczne pracownie. W pracowniach tych działa ok. 30 sekcji tematycznych, takich jak m.in. malarstwo, ceramika, witraż, modelarstwo, balet, tańce towarzyskie, zajęcia aktorskie, joga, fitness, języki obce, klub seniora czy zespół wokalny. W zajęciach uczestniczy systematycznie ok. 500 mieszkańców Izabelina we wszystkich grupach wiekowych.

Centrum Kultury organizuje też wystawy, koncerty, przedstawienia teatralne dla dzieci i imprezy plenerowe. Na scenie ośrodka koncertowały z powodzeniem takie zespoły jak „Mazowsze” czy „Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej”, a także Grzegorz Turnau, Stanisław Soyka i wielu innych.

Od 2000 roku organizowane są Izabelińskie Spotkania z Książką, skupiające czołówkę krajowych oficyn, wraz z ich autorami. Przy stoiskach wydawniczych gościli np. Ryszard Kapuściński, Jerzy Pilch, ks. Jan Twardowski, Julia Hartwig, Maria Nurowska, Monika Olejnik. Na organizowane projekcje filmowe są zapraszani w roli komentatorów znane postacie związane z filmem np. Maja Komorowska, Maria Kieślowska, Grażyna Torbicka czy Krzysztof Zanussi.

Centrum Kultury jest również od kilku lat współorganizatorem Letniego Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina”, który swym zasięgiem obejmuje 3 powiaty województwa mazowieckiego. Od dwóch lat w Sali koncertowej Centrum odbywa się Międzynarodowy Konkurs Muzyczny Juliusza Zarębskiego.

Centrum dba nie tylko o rozwój kulturalny mieszkańców, ale także o ich kondycję fizyczną. Znakomite warunki naturalne gminy pozwalają organizować tu biegi i rajdy rowerowe, które co roku gromadzą setki uczestników z terenu powiatu oraz Warszawy. Przy Centrum Kultury Izabelin prowadzą działalność cztery sekcje sportowe: sekcja piłki nożnej, sekcja szachowa oraz sekcja koszykówki i siatkówki. W czerwcu odbywają się też rodzinne pikniki sportowe. Od 2 lat organizowany jest Bieg „Truskawki”. W imprezach uczestniczą wybitni polscy sportowcy, jak Robert Korzeniowski czy Otylia Jędrzejczak.

W roku 2009, w okresie zimowym, mieszkańcy gminy mogli korzystać ze sztucznego lodowiska na którym zostało zorganizowanych wiele imprez rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży.


źródło: http://izabelin.pl/centrum/~index.php?wpis=wpis_20101216100157

Zobacz też


Wiadomości

Animi Music Festival 2014
19 czerwca rusza Animi Music Festival

W Festiwalu biorą udział młodzi i utalentowani artyści z Polski, Niemiec, Ukrainy, Węgier, Słowacji, Czech i Włoch oraz po raz pierw...