Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Centrum Kultury Izabelin
Rodzaj instytucji: centrum kultury
ul. Matejki 21 Izabelin (mapa)
zamknij
022 752 68 28
sekretariat.cki@centrum.izabelin.pl
http://izabelin.pl/
Placówka funkcjonuje od połowy 2007 roku.

Centrum powstało po przekształceniu Domu Kultury, który najpierw funkcjonował w Laskach, a potem w Izabelinie. Obecnie Centrum Kultury ma nowoczesną siedzibę, wyposażone jest w wielofunkcyjną salę widowiskową oraz specjalistyczne pracownie. W pracowniach tych działa ok. 30 sekcji tematycznych, takich jak m.in. malarstwo, ceramika, witraż, modelarstwo, balet, tańce towarzyskie, zajęcia aktorskie, joga, fitness, języki obce, klub seniora czy zespół wokalny. W zajęciach uczestniczy systematycznie ok. 500 mieszkańców Izabelina we wszystkich grupach wiekowych.

Centrum Kultury organizuje też wystawy, koncerty, przedstawienia teatralne dla dzieci i imprezy plenerowe. Na scenie ośrodka koncertowały z powodzeniem takie zespoły jak „Mazowsze” czy „Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej”, a także Grzegorz Turnau, Stanisław Soyka i wielu innych.

Od 2000 roku organizowane są Izabelińskie Spotkania z Książką, skupiające czołówkę krajowych oficyn, wraz z ich autorami. Przy stoiskach wydawniczych gościli np. Ryszard Kapuściński, Jerzy Pilch, ks. Jan Twardowski, Julia Hartwig, Maria Nurowska, Monika Olejnik. Na organizowane projekcje filmowe są zapraszani w roli komentatorów znane postacie związane z filmem np. Maja Komorowska, Maria Kieślowska, Grażyna Torbicka czy Krzysztof Zanussi.

Centrum Kultury jest również od kilku lat współorganizatorem Letniego Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina”, który swym zasięgiem obejmuje 3 powiaty województwa mazowieckiego. Od dwóch lat w Sali koncertowej Centrum odbywa się Międzynarodowy Konkurs Muzyczny Juliusza Zarębskiego.

Centrum dba nie tylko o rozwój kulturalny mieszkańców, ale także o ich kondycję fizyczną. Znakomite warunki naturalne gminy pozwalają organizować tu biegi i rajdy rowerowe, które co roku gromadzą setki uczestników z terenu powiatu oraz Warszawy. Przy Centrum Kultury Izabelin prowadzą działalność cztery sekcje sportowe: sekcja piłki nożnej, sekcja szachowa oraz sekcja koszykówki i siatkówki. W czerwcu odbywają się też rodzinne pikniki sportowe. Od 2 lat organizowany jest Bieg „Truskawki”. W imprezach uczestniczą wybitni polscy sportowcy, jak Robert Korzeniowski czy Otylia Jędrzejczak.

W roku 2009, w okresie zimowym, mieszkańcy gminy mogli korzystać ze sztucznego lodowiska na którym zostało zorganizowanych wiele imprez rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży.


źródło: http://izabelin.pl/centrum/~index.php?wpis=wpis_20101216100157

Zobacz też

Filia Bielańskiego Ośrodka Kultury Estrady 112
centrum kultury, dom kultury, organizator wydarzeń, filia domu kultury, Dzielnicowy Dom Kultury
Centrum Kultury Tureckiej
centrum kultury
Węgierski Instytut Kultury
centrum kultury

Wiadomości

Animi Music Festival 2014
19 czerwca rusza Animi Music Festival

W Festiwalu biorą udział młodzi i utalentowani artyści z Polski, Niemiec, Ukrainy, Węgier, Słowacji, Czech i Włoch oraz po raz pierw...

Zobacz też