Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Studencki Klub Górski Uniwersytetu Warszawskiego
Studencki Klub Górski Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Krakowskie Przedmieście 24 lok. 210, Warszawa (mapa)
zamknij
skg.uw.edu.pl/
Jesteśmy organizacją studencką na UW skupiającą pasjonatów turystyki i aktywnego spędzania czasu wolnego. Już od ponad 30 lat wychodzi nam to z niezłym skutkiem;-) Obecnie aktywnie w działalność klubu zaangażowanych jest około 30 osób - głównie studentów i absolwentów UW, ale są wśród nas także osoby z innych warszawskich uczelni.

Sercem naszej działalności od zawsze były wyjazdy - rajdy górskie. To w końcu najlepsza okazja aby oderwać się na chwilę od codziennych obowiązków, odetchnąć beskidzkim powietrzem, przespać się w namiocie,napawać się wolnością i otaczającą przestrzenią... Oraz by ugotować na ognisku obiad, który - ze względu na swoją, hmm, specyfikę - również posiada akronim SKG, czyli Standardowy Kit Górski. W czasie roku akademickiego najchętniej wyjeżdżamy w polskie Beskidy, Tatry, Sudety, a gdy czas na to pozwoli ruszamy za granicę - w Karpaty Słowackie, Ukraińskie czy Rumuńskie. Wyjazdy zawsze organizujemy jako otwarte, tj. każdy może w nich wziąć udział!
Dla tych z Was, którzy w przyszłości chcą założyć przewodnicki polar, na piersi przypiąć blachę i prowadzić grupy w góry, przygotowany jest Kurs Przewodnicki. To roczna przygoda która na długo zapada w pamięć. Absolwenci niekiedy przyznają, że chętnie poszliby na niego jeszcze raz... Kurs rozwija umiejętności i wiedzę topograficzną, metodyczną i krajoznawczą. Uczy jak być sprawnym organizatorem, jak zachować się trudnych sytuacjach. Pozwala lepiej poznać góry, ale również siebie samego. Jednym słowem - przygotowuje do objęcia odpowiedzialnej roli Przewodnika Górskiego.
W SKG działa też Sekcja Wysokogórska.wysokogorska.jpgCoś dla wielbicieli większych wysokości i większej ilości adrenaliny ;-) Sekcja prowadzi co roku kursy w Tatrach Polskich oraz organizuje liczne wyjazdy i spotkania wspinaczkowe. Reaktywowana została w 2002 roku z inicjatywy taternika i działacza klubu Pawła Winiszewskiego.

W wakacyjnym okresie prowadzimy Bazę Namiotową w Podwilku, na Orawie - już od 1989 roku! Przez cały lipiec i sierpień turyści mogą liczyć na kubek gorącej herbaty, miejsce w namiocie, no i przede wszystkim towarzystwo naszego bazowego;-). Bywalcy cenią sobie zwłaszcza spokój tego miejsca, niedawno niektórzy klubowicze jechali tam po to, by pisać swoje prace magisterskie!

źródło:

Studencki Klub Górski Uniwersytetu Warszawskiego

Zobacz też

Centrum Kultury Izabelin
centrum kultury
Czarny Kwadrat Studenckie Koło Naukowe Instytutu Historii Sztuki UW
instytucja edukacyjna, instytucja badawcza, organizator wydarzeń
Muzeum dla Dzieci
muzeum