Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Teatr Młyn
ul. Jezuicka 4 Warszawa
Promocja: 537 228 778
fundacjamlyn@gmail.com
www.mlyn.org
Teatr MŁYN to niezależna scena autorska, założona przez siostry Fijewskie. Działamy od 2007 r. w Warszawie. Realizujemy kameralne sztuki, poddające artystycznej analizie współczesną rzeczywistość. Nasze projekty kierujemy do widza szukającego w teatrze nie tylko rozrywki, ale także istotnego doświadczenia poznawczego, dobrego współczesnego tekstu i wysokiej klasy aktorstwa. Zależy nam na tworzeniu teatru, który językiem sztuki będzie mówił o otaczającym nas świecie – teatru opartego na rzetelnej pracy aktora z tekstem oraz na głębokiej psychologicznej konstrukcji postaci scenicznej.

Wśród realizowanych przez Teatr MŁYN spektakli można wyznaczyć dwie podstawowe linie gatunkowe. Pierwsza to spektakle psychologiczne - z minimalistyczną scenografią, opierające się na specyficznym dialogu emocjonalnym pomiędzy aktorem a widzem. Druga to spektakle muzyczne – balansujące na granicy musicalu, kabaretu i gorzkiej groteski, operujące nastrojem i nowoczesną piosenką poetycką.

Trzon zespołu stanowią siostry Fijewskie: Natalia Fijewska-Zdanowska – reżyserka i autorka tekstów, oraz aktorski – Zuzanna Fijewska-Malesza i Agata Fijewska. Wśród współpracujących z nami artystów są aktorzy warszawskich teatrów - Paulina Holtz, Sławomir Pacek, Adam Krawczuk, Krzysztof Kiersznowski, Rafał Kosecki, oraz muzycy – Filip Dreger, Agnieszka OrzechowskaKozak, Maciej Rozwadowski.

Główną siedzibą Teatru MŁYN jest Scena na Poddaszu SCEK. Nasze spektakle gościły także na scenach innych teatrów – współpracowaliśmy z Teatrem Powszechnym, Teatrem Ochoty, Teatrem Polskim, Teatrem Wytwórnia, Teatrem Konsekwentnym, Teatrem Stara Prochownia a także z pozawarszawskimi teatrami i ośrodkami teatralnymi.

Teatr MŁYN jest obecnie najmniejszą sceną niezależną realizującą projekt 3-letni współfinansowany przez Miasto St .Warszawa. Gramy regularnie, kilka razy w miesiącu na Scenie na Poddaszu SCEK.

Zobacz też

Polski Instytut Sztuki Filmowej
instytucja edukacyjna
Mazowiecki Instytut Kultury
sala koncertowa, instytucja edukacyjna, centrum kultury, dom kultury
Komuna Warszawa
instytucja edukacyjna, centrum kultury, organizator wydarzeń