Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Rodzaj instytucji: stowarzyszenie
ul. Zamenhofa 1 Warszawa
0 22 530 66 40
sekretariat@snh.org.pl
www.snh.org.pl
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty to organizacja pozarządowa działająca od 2003 roku. Główne projekty SNH to: T-mobile Nowe Horyzonty – Międzynarodowy Festiwal Filmowy organizowany od 15 lat we Wrocławiu, American Film Festiwal we Wrocławiu, Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – całoroczny program edukacyjny, kampania Dzieciaki na horyzoncie, której celem jest promocja, dystrybucja i wspieranie produkcji filmowej dla najmłodszych oraz Festiwal Filmowy Kino Dzieci.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych.
Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową i rekomendowany przez MEN i Kuratoria Oświaty.
Edukacja filmowa to projekt, który realizujemy już ponad 10 lat. Zaczynaliśmy od spotkań w warszawskim kinie Muranów. Z czasem nasze comiesięczne spotkania dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zawitały w ponad czterdziestu miastach. Cykliczne spotkania NHEF to projekcje wyjątkowych filmów, które omawiamy podczas prelekcji i prezentacji multimedialnych. Filmy omawiamy również w materiałach dydaktycznych dla nauczycieli, proponujemy oparte na tematach i wątkach z filmów scenariusze lekcji.
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej pozwalają na realizację różnych elementów podstawy programowej. Uzyskały patronat Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz rekomendację kilku wojewódzkich kuratorów oświaty. W 2011 roku Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zostały włączone do rodziny projektów Filmoteki Szkolnej i zmieniły nazwę na Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Należą również do Koalicji Dla Edukacji Filmowej powołanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Kino Dzieci to jeden z największych festiwali dziecięcego kina w Polsce. Repertuar kierowany jest do dzieci w wieku 4-12 lat. Druga edycja Kina Dzieci odbyła się jesienią 2015 roku. Projekcjom towarzyszyły kulturalne imprezy dla całej rodziny: od filmowych śniadań przez warsztaty dla najmłodszych, po poważne debaty o polskiej kinematografii dziecięcej. Program festiwalu tworzą filmy nagradzane i oklaskiwane na świecie - niebanalne kino aktorskie oraz różnorodne i niezwykłe filmy animowane, długie metraże oraz zestawy wyjątkowych filmów krótkich. Festiwalowi towarzyszył szereg wydarzeń specjalnych: wystawa polskich ilustratorów, pokaz filmów z muzyką na żywo (którą tworzyły dzieci), warsztaty plastyczne z artystami-plastykami (m.in. z Józefem Wilkoniem, Magdą Grabowską-Wacławek).