Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Łukasz Brzezina
akordeonista
Jeden z 7 finalistów konkursu „Młody Muzyk Roku 2012” - Krajowych Eliminacji do Konkursu Eurowizji w Wiedniu.

Łukasz Brzezina jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Pruszkowie w klasie akordeonu mgr Marka Rejnowicza ukończonej w 2008 roku z wyróżnieniem. Obecnie kształci się pod okiem prof. Klaudiusza Barana w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Warszawie.

Jest laureatem ponad 30 nagród na prestiżowych konkursach krajowych i międzynarodowych.

Od początku swojej edukacji muzycznej bierze udział w różnorodnych koncertach i festiwalach jako solista i kameralista w kraju (Zamek Królewski w Warszawie, Pałac Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Sala Widowiskowa Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki, Studia Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, Stara Pomarańczarnia w Łazienkach Królewskich, Pałac Staszica w Warszawie, Fotoplastikon Warszawski), jak i za granicą (Francja, Niemcy, Słowacja, Włochy).

W 2012 roku w finale Krajowych Eliminacji do Konkursu Eurowizji organizowanych przez TVP Kultura, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury wystąpił z Polską Orkiestrą Radiową pod batutą Łukasza Borowicza w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

6 lipca 2013 roku Łukasz Brzezina solowym recitalem rozpoczął „Koncert do północy” w pruszkowskim parku Kościuszki, na scenie którego wystąpiła również jedna z największych gwiazd polskiego jazzu – Urszula Dudziak.

Wielokrotnie uczestniczył w mistrzowskich kursach interpretacji. Od 2009 roku bierze udział w festiwalu „Wakacje z muzyką”, który towarzyszy Międzynarodowym Kursom Interpretacji Muzycznej w Nowym Sączu.

Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

W 2010 roku na specjalne zaproszenie francuskiej pianistki Marie-Claude Werchowskiej i Association Culturelle Franco-Polonaise wystąpił we Francji z dwoma recitalami.

W 2011 roku powstał duet Łukasz Brzezina i Bartosz Kołsut. Młodzi artyści stworzyli repertuar bardzo szeroki i zróżnicowany pod względem pochodzenia, form, stylu, epoki i charakteru wykonując literaturę oryginalną oraz transkrypcje. Dzięki współpracy zdobyli szereg nagród na konkursach ogólnopolskich i zagranicznych. W 2014 roku zostali laureatami Grand Prix Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej. W maju 2014 roku wystąpią w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie.

źródło: https://www.facebook.com/lukaszbrzezinaaccordion/info