Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Łukasz Brzezina
akordeonista
Jeden z 7 finalistów konkursu „Młody Muzyk Roku 2012” - Krajowych Eliminacji do Konkursu Eurowizji w Wiedniu.

Łukasz Brzezina jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Pruszkowie w klasie akordeonu mgr Marka Rejnowicza ukończonej w 2008 roku z wyróżnieniem. Obecnie kształci się pod okiem prof. Klaudiusza Barana w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Warszawie.

Jest laureatem ponad 30 nagród na prestiżowych konkursach krajowych i międzynarodowych.

Od początku swojej edukacji muzycznej bierze udział w różnorodnych koncertach i festiwalach jako solista i kameralista w kraju (Zamek Królewski w Warszawie, Pałac Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Sala Widowiskowa Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki, Studia Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, Stara Pomarańczarnia w Łazienkach Królewskich, Pałac Staszica w Warszawie, Fotoplastikon Warszawski), jak i za granicą (Francja, Niemcy, Słowacja, Włochy).

W 2012 roku w finale Krajowych Eliminacji do Konkursu Eurowizji organizowanych przez TVP Kultura, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury wystąpił z Polską Orkiestrą Radiową pod batutą Łukasza Borowicza w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

6 lipca 2013 roku Łukasz Brzezina solowym recitalem rozpoczął „Koncert do północy” w pruszkowskim parku Kościuszki, na scenie którego wystąpiła również jedna z największych gwiazd polskiego jazzu – Urszula Dudziak.

Wielokrotnie uczestniczył w mistrzowskich kursach interpretacji. Od 2009 roku bierze udział w festiwalu „Wakacje z muzyką”, który towarzyszy Międzynarodowym Kursom Interpretacji Muzycznej w Nowym Sączu.

Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

W 2010 roku na specjalne zaproszenie francuskiej pianistki Marie-Claude Werchowskiej i Association Culturelle Franco-Polonaise wystąpił we Francji z dwoma recitalami.

W 2011 roku powstał duet Łukasz Brzezina i Bartosz Kołsut. Młodzi artyści stworzyli repertuar bardzo szeroki i zróżnicowany pod względem pochodzenia, form, stylu, epoki i charakteru wykonując literaturę oryginalną oraz transkrypcje. Dzięki współpracy zdobyli szereg nagród na konkursach ogólnopolskich i zagranicznych. W 2014 roku zostali laureatami Grand Prix Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej. W maju 2014 roku wystąpią w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie.

źródło: https://www.facebook.com/lukaszbrzezinaaccordion/info

Zobacz też

Olga Mieleszczuk
Olga Mieleszczuk
akordeonistka, pieśniarka
Robert Kuśmierski
Robert Kuśmierski
akordeonista
Piotr Tomala
Piotr Tomala
akordeonista
Jarosław Kutera
Jarosław Kutera
akordeonista
Grzegorz Szwałek
Grzegorz Szwałek
akordeonista, klarnecista
Jarosław Gałuszka
Jarosław Gałuszka
akordeonista