Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Małgorzata Foremniak
Małgorzata Foremniak
Małgorzata Foremniak
aktorka
Małgorzata Foremniak to wszechstronnie utalentowana aktorka. Serca widzów zdobywa niezwykłym ciepłem oraz wrażliwością.

Będąc jeszcze na studiach, zadebiutowała w filmie Juliusza Machulskiego „Kingsajz“. Potem przyszły role teatralne. Od 1993 do 1999 roku była związana z Teatrem Kwadrat. Zagrała także w kilku teatrach telewizji m.in. u Piotra Wójtowicza w „Kto ty jesteś“ oraz w spektaklu Teresy Kotlarczyk „Idź za brzeg, widać ogień“.

W 1991 roku dostała pierwszą dużą rolę u boku Bogusława Lindy w filmie „Il Flagranti“.

Sympatię widzów i popularność zyskała dzięki roli doktor Zosi Stankiewicz w serialu „Na dobre i na złe“. Wcześniej zagrała w takich serialach jak: „Bank nie z tej ziemi“, „Radio Romans“, „Matki, żony i kochanki“. Młodsze pokolenie zna ją z kolei z „Teraz albo nigdy“, „Odwróconych“, „I kto tu rządzi“ czy też „Pitbulla“.

W głośnym filmie Marka Konrada „Prawo Ojca“ wcieliła się w postać prokurator Kaniowskiej. Kolejnym ważnym filmem w jej karierze była polsko-japońska produkcja „Avalon“. Małgosia grała tu główną rolę-wojowniczke Ash. Film ten był prezentowany podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. Znana jest także z roli uwodzicielskiej i pięknej Chryzostemis w filmie Jerzego Kawalerowicza „Quo Vadis“. Niezwykle ciekawe postaci stworzyła w „Świadku Koronnym“ oraz „Zmruż oczy“.

Małgosia jest laureatką aż 4 Telekamer w kategorii najlepsza aktorka. Wielokrotnie także była nominowana do nagrody Złotej Kaczki.

Ostatnio grała w takich filmach jak „Miasto z morza“ czy „Och Karol 2“.
Jej niezwykle ciepły głos możemy usłyszeć w wielu produkcjach animowanych m.in w znanym i lubianym filmie „Pocahontas“.

Obecnie możemy ją zobaczyć w Teatrze 6. Piętro, gdzie gra w sztuce „Central Park West“, u boku Joanny Żółkowskiej i Potra Gąsowskiego.

Dla Małgosi nie ma rzeczy niemożliwych. Jest odważna i ambitna. W 2009 roku weszła na najwyższy szczyt Afryki Kilimandżaro.

Dla Małgosi niezwykle ważna jest działalność charytatywna i możliwość niesienia pomocy potrzebującym dlatego od 2005 roku jest Ambasadorką Dobrej Woli UNICEF-u. Jako pierwsza polska ambasadorka wyjechała na misję do Sierra Leone, by zebrać fundusze na szczepienia przeciwko odrze.

Małgorzata Foremniak jest przykładem tego, iż wielki talent, uroda i wrażliwość na losy drugiego człowieka mogą iść ze sobą w parze.

źródło: www.knockknockactors.com

Zobacz też

Ryszard Kluge
Ryszard Kluge
aktor
Joanna Rawik
Joanna Rawik
aktorka, dziennikarka, piosenkarka
Andrzej Zieliński
Andrzej Zieliński
aktor
Krzysztof Szczerbiński
Krzysztof Szczerbiński
aktor
Marta Chodorska
Marta Chodorska
aktorka
Katarzyna Kołeczek
Katarzyna Kołeczek
aktorka