Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Sebastian Czarnecki
Sebastian Czarnecki
fotograf, artysta
www.sebastianczarnecki.pl
Sebastian Czarnecki urodził się 18.04.1988 w Warszawie. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Fotografii. Fotograf-artysta działający głównie na terenie stolicy. Specjalizuje się w fotografii architektury.

Przez 4 lata powiązany z Centrum Nauki Kopernik, gdzie był współautorem galerii tematycznej Mikroświat z zakresu fotografii mikroskopowej. Wykonywał projekty komercyjne m. in. dla: IKEA i Wolters Kluwer. Obecnie jest współpracownikiem bryla.pl. Laureat konkursów m. st. Warszawy, Szerokiego Kadru. W 2014 roku otrzymał honorowe wyróżnienie stołecznego konserwatora zabytków. Jego fotografie wyróżniają przemyślane, spokojne kompozycje oraz układy.

Autor 5 wystaw: ‘Pocztówki ze snów’; ‘Iluminacje’; ‘Spacer’; ‘Powstania Młodych’; ‘Pałac w Pałacu’, które były wystawiane w takich miejscach jak.: taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, Domoteka (galeria handlowa - warszawski Targówek), Teatr Collegium Nobilium (ul. Miodowa), Galeria Funky (Plac Zbawiciela 1), Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, opuszczona hala Stoczni Gdańskiej (Festiwalu Sztuki 2015), Hotel Marriott (X Kongres Rozwiązania HR). Wystawę “Pałac w Pałacu” w Pałacu Kultury i Nauki obejrzało do tej pory 400 tys. zwiedzających.

W latach 2016-2017 udokumentował powojenne budynki w Warszawie wybudowane w stylu modernizmu w serii “Powojenny Modernizm warszawski”. W serii “Mikrokosmos” pojawiły się przybliżenia (ponad 100x) produktów spożywczych. Z podróży fotografa powstała seria “Wolne Drogi do Wolności” gdzie pojawia się powtarzająca symbolika pustej drogi. Prowadzi stronę www.sebastianczarnecki.pl

Zobacz też

Roman Opałka
Roman Opałka
artysta, grafik, malarz
Agnieszka Żmudzińska
Agnieszka Żmudzińska
artystka
Zdzisław Żmudziński
Zdzisław Żmudziński
artysta
Tomasz Tomaszewski
Tomasz Tomaszewski
fotograf
Nadia Anfałowa
Nadia Anfałowa
artystka instalacji, artystka multimedialna, fotografka, graficzka, malarka
Sławek Dera
Sławek Dera
artysta