Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Jacek Bończyk
gitarzysta, aktor, scenarzysta, autor tekstów, wokalista, reżyser
www.jacekbonczyk.art.pl
ur. 31 maja 1967 w Wałbrzychu

Polski aktor, autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych. Wokalista i gitarzysta formacji rockowej Bończyk/Krzywański. Uczestnik festiwali i zdobywca wielu nagród, z których najważniejsze to: Grand Prix na XXI Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Grand Prix na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie.
Ma na swoim koncie kilka recitali: „Piosenki kilku Francuzów“ (2000), „Tango Kameleon“ (2002), „Recital na piano i bass“ (2009), „Mój Staszewski“ (2012) oraz „Resume“ (2013).
Pisze teksty dla różnych wykonawców m.in. dla Katarzyny Groniec i Michała Bajora.
Nagrał kilka płyt m.in. „Następny“ (2001), „Tango Kameleon“ (2003), „Depresjoniści“ (2005), „Raj“ (2008), „Ideologia snu“, „Dzieci Hioba“ (2010), „Mój Staszewski“ (2012).
Od kilku lat spełnia się także w roli scenarzysty i reżysera koncertów i spektakli teatralnych:
m.in. „Terapia Jonasza“ w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, „Obywatel“ w Teatrze im. Horzycy w Toruniu, „Kot w butach“, „Walc na trawie“, „ Nie dorosłem“ – w stołecznym Teatrze Syrena , „Singielka“ w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej czy „Zorro“ w Teatrze Muzycznym w Łodzi.
Jest twórcą cenionych spektakli poetyckich: m.in. „Wersety panteisty“, „O aniołach innym razem“, „1944 – Miasto - 2012“, „Total Niemen czyli o czym trąbodzwonisz“.
Od 2013 roku dyrektor artystyczny Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego.

Zobacz też

Donald Churchill
Donald Churchill
aktor, dramatopisarz, scenarzysta
Dorota Furman
Dorota Furman
aktorka, choreografka
Barbara Horawianka
Barbara Horawianka
aktorka
Eric Bogosian
Eric Bogosian
aktor, dramaturg, pisarz
Olga Matuszewska
Olga Matuszewska
wokalistka
Barbara Rylska
Barbara Rylska
aktorka

Wiadomości

„Jacek Kaczmarski – lekcja historii” - w listopadzie w Ateneum
Jeden z największych bardów współczesnej polskiej piosenki poetyckiej – Jacek Kaczmarski – nie żyje już od dziesięciu lat… Jego niezwykły, zachrypnięty głos, p...
„25 lat później” - koncert w Teatrze Ateneum
W warszawskim
Teatrze Ateneum (8 czerwca o godz. 17:00 i 20:00) zapowiada się wyjątkowe wydarze...