Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Piotr Łazarkiewicz (1954 - 2008)
Piotr Łazarkiewicz
aktor, reżyser teatralny, scenarzysta, reżyser filmowy
Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim (1977) i reżyserię filmowo-telewizyjną na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (1981). Jako asystent reżysera brał udział w realizacji filmów Agnieszki Holland, Antoniego Krauzego i Krzysztofa Zanussiego. Jego twórczość reżyserska obejmuje rozmaite formy artystyczne. Zrealizował filmy fabularne: Kocham kino (1986), W środku Europy (1990), Odjazd (1991, wspólnie z Magdaleną Łazarkiewicz) i Pora na czarownice (1995), liczne filmy dokumentalne, m.in. Mantra (1983), Improwizacja (1985), Fala (1986 film pełnometrażowy), Soc (1989), Wielka woda (1996), telewizyjne reportaże i programy artystyczne, między innymi relacje z Warszawskiej Jesieni.

W teatrze Piotr Łazarkiewicz zadebiutował w 1979. Krakowski Teatr Bagatela wystawił w jego reżyserii Absolwenta T. Johnsona (2001), a ostatnio można oglądać jego inscenizację Sytuacji rodzinnych B. Srbljanović w Teatrze Studio w Warszawie. W Teatrze Telewizji Piotr Łazarkiewicz reżyserował teksty B. Straussa (Duże i małe, 1998), M. von Mayenburga (Ogień w głowie, 2000 i Pasożyty, 2001) oraz własne (Zbliżenie, 2000).

Operowym debiutem Piotra Łazarkiewicza było przedstawienie Triada (Potop, Król Edyp, Msza) z muzyką Igora Strawińskiego, zrealizowane w Teatrze Wielkim w Łodzi (2000).

Jego ostatni film to "0_1_0".

źródło: stopklatka.pl

Zobacz też

Barbara Wysocka
Barbara Wysocka
aktorka, reżyserka
Roman Kołakowski
Roman Kołakowski
kompozytor, poeta, reżyser teatralny, tłumacz
Marcin Bosak
Marcin Bosak
aktor
Piotr Tołoczko
Piotr Tołoczko
aktor
Maciej Kowalewski
Maciej Kowalewski
aktor, dramaturg, reżyser teatralny
Beata Czernecka
Beata Czernecka
aktorka

Wiadomości

Nowa inicja tywa Gazety Wyborczej
Gazeta Wyborcza 2008-09-03


"Jerzy Skolimowski opowie o filmie "Cztery noce z Anną", a Maria Peszek-o nowej płycie "Maria Awaria". Rozpoczynamy nowy c...