Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Agnieszka Kozło
pianistka
Należy do grona najwszech­stronniejszych polskich kame­ralistów.

W 1996 roku wraz z Katarzyną Ewą Sokołowską założyła Ravel Piano Duo, w którym artystki zwyciężyły na konkursach w Markopoulo (Grecja, 1996) i w Jeseniku (Czechy, 1999), ponadto zdobyły II nagrodę na konkursie „Premio Valentino Bucchi” w Rzymie (2002) oraz zostały finalistkami konkursów w Caltanissetcie (Sycylia, 2001) i w San Marino (2004).
Jest absolwentką studiów magisterskich (pedagog prowadzący – prof. Bronisława Kawalla, kameralistyka – prof. Maja Nosowska) oraz studiów podyplomowych (klasa prof. Jana Ekiera) w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. W latach 2001–2005, razem z Katarzyną Ewą Sokołowską kontynuowała naukę w Hochschule fűr Musik und Theater w Rostoku (Niemcy) w klasie mistrzowskiej prowadzonej przez Hansa-Petera Stenzla i Volkera Stenzla. W 2005 roku duet ukończył studia podyplomowe z najwyższym odznaczeniem.

Agnieszka Kozło od lat współpracuje z wiolonczelistami, partnerując m.in. Andrzejowi Bauerowi, Tomaszowi Strahlowi, Bartoszowi Koziakowi. Ze znakomitymi artystami współpracuje również podczas międzynarodowych kursów muzycznych, odbywających się tak w Polsce, jak i za granicą. Są wśród nich: Kazimierz Michalik, Natalia Szachowska, Daniel Veis, Tsuyoshi Tsutsumi, Jens-Peter Maintz, Catalin Ilea, Roman Jabłoński, Magdalena Rezler-Niesiołowska, Tomasz Tomaszewski.

Artystka koncertowała m.in. w Niemczech, Rosji, Izraelu, Japonii, Szwajcarii, Hiszpanii, Czechach, Grecji, Kazachstanie, we Włoszechi w Polsce.

Pianistka dokonała szeregu nagrań dla Polskiego Radia, zaś w dorobku współtworzonego przez nią Ravel Piano Duo znajdują się dwie płyty kompaktowe, z których druga uhonorowana została w 2005 roku nagrodą Fryderyk.

Agnieszka Kozło zajmuje się również pracą pedagogiczną w macierzystej uczelni, uczestnicząc w przygotowaniach studentów do udziału w największych konkursach wiolonczelowych, m.in. Czajkowskiego w Moskwie, Danczowskiego w Poznaniu, Isang Yuna w Tongyeong w Korei Płd., Lutosławskiego w Warszawie (którego jest oficjalnym pianistą), czy w Festiwalu Muzycznym „Praska Wiosna”. Podczas tych konkursów sama wielokrotnie otrzymywała nagrody dla najlepszego pianisty konkursu.

źródło: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, 2012

Zobacz też

Christoph Soldan
Christoph Soldan
pianista
Alex Szilasi
Alex Szilasi
pianista
Katarzyna Popowa-Zydroń
Katarzyna Popowa-Zydroń
pedagog, pianistka
Denis Matsuev
Denis Matsuev
pianista
Marcin Cichocki
Marcin Cichocki
klawiszowiec, pianista
Andrzej Jasiński
Andrzej Jasiński
pedagog, pianista