Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Agnieszka Kozło
Agnieszka Kozło
Agnieszka Kozło
pianistka
Należy do grona najwszech­stronniejszych polskich kame­ralistów.

W 1996 roku wraz z Katarzyną Ewą Sokołowską założyła Ravel Piano Duo, w którym artystki zwyciężyły na konkursach w Markopoulo (Grecja, 1996) i w Jeseniku (Czechy, 1999), ponadto zdobyły II nagrodę na konkursie „Premio Valentino Bucchi” w Rzymie (2002) oraz zostały finalistkami konkursów w Caltanissetcie (Sycylia, 2001) i w San Marino (2004).
Jest absolwentką studiów magisterskich (pedagog prowadzący – prof. Bronisława Kawalla, kameralistyka – prof. Maja Nosowska) oraz studiów podyplomowych (klasa prof. Jana Ekiera) w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. W latach 2001–2005, razem z Katarzyną Ewą Sokołowską kontynuowała naukę w Hochschule fűr Musik und Theater w Rostoku (Niemcy) w klasie mistrzowskiej prowadzonej przez Hansa-Petera Stenzla i Volkera Stenzla. W 2005 roku duet ukończył studia podyplomowe z najwyższym odznaczeniem.

Agnieszka Kozło od lat współpracuje z wiolonczelistami, partnerując m.in. Andrzejowi Bauerowi, Tomaszowi Strahlowi, Bartoszowi Koziakowi. Ze znakomitymi artystami współpracuje również podczas międzynarodowych kursów muzycznych, odbywających się tak w Polsce, jak i za granicą. Są wśród nich: Kazimierz Michalik, Natalia Szachowska, Daniel Veis, Tsuyoshi Tsutsumi, Jens-Peter Maintz, Catalin Ilea, Roman Jabłoński, Magdalena Rezler-Niesiołowska, Tomasz Tomaszewski.

Artystka koncertowała m.in. w Niemczech, Rosji, Izraelu, Japonii, Szwajcarii, Hiszpanii, Czechach, Grecji, Kazachstanie, we Włoszechi w Polsce.

Pianistka dokonała szeregu nagrań dla Polskiego Radia, zaś w dorobku współtworzonego przez nią Ravel Piano Duo znajdują się dwie płyty kompaktowe, z których druga uhonorowana została w 2005 roku nagrodą Fryderyk.

Agnieszka Kozło zajmuje się również pracą pedagogiczną w macierzystej uczelni, uczestnicząc w przygotowaniach studentów do udziału w największych konkursach wiolonczelowych, m.in. Czajkowskiego w Moskwie, Danczowskiego w Poznaniu, Isang Yuna w Tongyeong w Korei Płd., Lutosławskiego w Warszawie (którego jest oficjalnym pianistą), czy w Festiwalu Muzycznym „Praska Wiosna”. Podczas tych konkursów sama wielokrotnie otrzymywała nagrody dla najlepszego pianisty konkursu.

źródło: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, 2012

Zobacz też

Daniił Trifonow
Daniił Trifonow
pianista
Ivar Anton Waagaard
Ivar Anton Waagaard
pianista
Evgeni Bozhamov
Evgeni Bozhamov
pianista
Artur Haftman
Artur Haftman
pianista
Nelson Freire
Nelson Freire
pianista
Don Blackman
Don Blackman
kompozytor, muzyk, pianista