Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Katarzyna Skrzynecka
Katarzyna Skrzynecka
aktorka
www.kasiaskrzynecka.pl
(ur. 3 grudnia 1970[1] w Warszawie) – aktorka, piosenkarka, prezenterka, autorka tekstów i kompozytorka, dawniej modelka.

Jest absolwentką XVII Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie. Studiowała w warszawskiej Akademii Teatralnej, którą ukończyła w 1993 r. Skończyła stołeczną Szkołę Muzyczną II stopnia na Wydziale Fortepianu i Wokalistyki. Była na stypendium pomaturalnym w Paryżu.

Katarzyna Skrzynecka jest jedynaczką. Jej ojciec jest inżynierem, a matka Magdalena była technikiem dentystycznym (20 marca 2008 zmarła[2]).
Aktorka była w związku z polskim piosenkarzem algierskiego pochodzenia – Feridem Lakhardem. Byli zaręczeni, ale w lutym 2002 r. ich związek się rozpadł[3].
Była żoną komisarza Komendy Głównej Policji w Warszawie, Zbigniewa Urbańskiego. Ślub odbył się 26 kwietnia 2003 r. w kościele św. Anny w Wilanowie. Pod koniec października 2006 r. media poinformowały o rozpadzie ich małżeństwa. Kilka dni później Skrzynecka potwierdziła ten fakt w oficjalnym oświadczeniu. 15 marca 2007 r. Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł o ich rozwodzie[4].
Obecnie związana jest z mistrzem Polski oraz Mistrzem Europy w fitness, Marcinem Łopuckim (ur. 5 listopada 1974 roku)[5], za którego wyszła za mąż 19 czerwca 2009 roku. 23 listopada 2011 na świat przyszła ich córka Alikia Ilia.

Po raz pierwszy w filmie telewizyjnym pojawiła się w 1985 r. Zagrała wówczas w filmie Pewnego letniego dnia w reżyserii Jakuba Rucińskiego. Na dużym ekranie zadebiutowała dopiero sześć lat później. Wystąpiła wtedy w filmie Leszka Wosiewicza Cynga. Skrzynecka również bardzo chętnie występuje w serialach telewizyjnych. Po raz pierwszy pojawiła się na małym ekranie w 1993 r. w młodzieżowym serialu Wow. Można było ją też zobaczyć m.in. w Na wspólnej, Na dobre i na złe, Baobab, czyli zielono mi i Kopciuszku.

Jako studentka rozpoczęła zawodową pracę na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie. Zadebiutowała w 1992 r. grając główną rolę (na zmianę z Katarzyną Groniec) w musicalu Metro. W latach 1993-2004 grała w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Od 1996 r. jest aktorką w warszawskim Teatrze Komedia. Ma za sobą również gościnne występy w teatrach Roma i Syrena. Aktualnie gra w warszawskim Teatrze Bajka.

Zagrała również w kilku spektaklach Teatru TV, po raz pierwszy w 1993 r. Zagrała wówczas tytułową rolę w Tessie Edwarda Dziewońskiego, a także Alinę w Balladynie Janusza Wiśniewskiego.

źródło: Wikipedia

Zobacz też

Lionel Comellas
Lionel Comellas
aktor, mim
Jowita Budnik
Jowita Budnik
aktorka
Anna Borowiec
Anna Borowiec
aktorka
Filip Łobodziński
Filip Łobodziński
aktor, dziennikarz, muzyk, tłumacz
Artur Gotz
Artur Gotz
aktor, piosenkarz
Joanna Koroniewska
Joanna Koroniewska
aktorka