Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Zbigniew Darda
Animator kultury i społeczności lokalnych, pedagog, choreograf. Absolwent studiów podyplomowych w zakresie marketingu kultury na Uniwersytecie Warszawskim.

Dyrektor Domu Kultury „Kadr” w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy od 2013 r.
Laureat pierwszej nagrody Konkursu m.st. Warszawy na najlepszy projekt z zakresu edukacji kulturalnej „Usłysz nas” , zrealizowany w Domu Kultury „Zacisze” na Targówku, gdzie pracował jako eurokoordynator i odpowiadał za współpracę z organizacjami pozarządowymi, instytucjami kultury, szkołami, grupami nieformalnymi.
W latach 2011 – 2013 pełnił funkcję koordynatora edukacji kulturalnej Dzielnicy Targówek.
Brał czyny udział w przygotowaniu oraz konsultowaniu Programu Rozwoju Kultury dla Dzielnicy Targówek w ramach Programu Rozwoju Kultury m.st. Warszawy do roku 2020.
Pierwsze doświadczenia z zakresu animacji kulturalnej zdobywał w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” w Olecku.
Od kilku lat prowadzi szkolenia, głównie warsztatowe kształcące animatorów kultury i liderów społeczności lokalnych, w dużej mierze bazując na materiałach autorskich.
Ma wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu i realizacji projektów społeczno – kulturalnych międzynarodowych i krajowych realizowanych przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.
Za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnych odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.
Koordynator Forum Kultury Mazowsze - regionalnego zrzeszenia osób zajmujących się animacją.
Z zawodu tancerz, prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i seniorów. Szkolenia w zakresie tańców integracyjnych realizuje według własnego programu. Pomysłodawca i założyciel grupy tanecznej „Sztajerek z Targówka” kultywującej folklor warszawski.
Ma wiele pasji, które zbliżają go do ludzi. Jedną z nich jest uchwycenie w kadrze fotografii emocji, nastroju chwili. Autor wystaw „ Dotyk emocji”, „ Smak Odessy”, „Kwiat – dotyk fotografii”.

Zobacz w serwisie


Instytucje

Dom Kultury "Kadr"
dom kultury

Zobacz też

Janusz Połom
Janusz Połom
fotograf, operator filmowy, reżyser
Adam Martin
Adam Martin
aranżer, dyrygent, kompozytor, menedżer kultury
Weronika Dębicka
Weronika Dębicka
aktorka
Joanna Gorczycka
Joanna Gorczycka
pisarka, tłumaczka
Joanna Bogusławska
Joanna Bogusławska
dziennikarka, reporterka
Małgorzata Majewska
Małgorzata Majewska
aktorka