Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Zbigniew Darda
Zbigniew Darda
Zbigniew Darda
Animator kultury i społeczności lokalnych, pedagog, choreograf. Absolwent studiów podyplomowych w zakresie marketingu kultury na Uniwersytecie Warszawskim.

Dyrektor Domu Kultury „Kadr” w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy od 2013 r.
Laureat pierwszej nagrody Konkursu m.st. Warszawy na najlepszy projekt z zakresu edukacji kulturalnej „Usłysz nas” , zrealizowany w Domu Kultury „Zacisze” na Targówku, gdzie pracował jako eurokoordynator i odpowiadał za współpracę z organizacjami pozarządowymi, instytucjami kultury, szkołami, grupami nieformalnymi.
W latach 2011 – 2013 pełnił funkcję koordynatora edukacji kulturalnej Dzielnicy Targówek.
Brał czyny udział w przygotowaniu oraz konsultowaniu Programu Rozwoju Kultury dla Dzielnicy Targówek w ramach Programu Rozwoju Kultury m.st. Warszawy do roku 2020.
Pierwsze doświadczenia z zakresu animacji kulturalnej zdobywał w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” w Olecku.
Od kilku lat prowadzi szkolenia, głównie warsztatowe kształcące animatorów kultury i liderów społeczności lokalnych, w dużej mierze bazując na materiałach autorskich.
Ma wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu i realizacji projektów społeczno – kulturalnych międzynarodowych i krajowych realizowanych przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.
Za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnych odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.
Koordynator Forum Kultury Mazowsze - regionalnego zrzeszenia osób zajmujących się animacją.
Z zawodu tancerz, prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i seniorów. Szkolenia w zakresie tańców integracyjnych realizuje według własnego programu. Pomysłodawca i założyciel grupy tanecznej „Sztajerek z Targówka” kultywującej folklor warszawski.
Ma wiele pasji, które zbliżają go do ludzi. Jedną z nich jest uchwycenie w kadrze fotografii emocji, nastroju chwili. Autor wystaw „ Dotyk emocji”, „ Smak Odessy”, „Kwiat – dotyk fotografii”.