Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Anna Karasińska
sopranistka
Ukończyła poznańską Akademię Muzyczną, a następnie dwu-letnie studia podyplomowe w londyńskiej Royal Academy of Music pod kierunkiem Joy Mammen otrzymując dyplom z wyróżnieniem /Dip RAM/.
Swój warsztat wokalny doskonaliła pod kierunkiem takich pedagogów jak: Fassbaender, Schlick, Ameling, Gedda, Vignoles, Schollum, Esswood i Kirkby.
Laureatka konkursu wokalnego w Gdańsku (nagroda specjalna) 1993, Konkursu Mozartowskiego w Southport (II nagroda) 1995, Konkursu Bachowskiego w Lipsku (IV nagroda i Nagroda specjalna za najlepsze wykonanie arii z Pasji wg. Św. Mateusza) 1998; była finalistką Konkursu ARD w Monachium 1998.
W roku 1997 debiutowała na scenie Opery Krakowskiej jako Pamina w "Czarodziejskim flecie" W.A.Mozarta. Otrzymała Wyróżnienie"Pamięci Haliny Słonickiej" za rolę Julii w spektaklu "I Montecchi e i Capuleti" Belliniego /1998/99/ pod dyrekcją Richarda Bonynge.
W 2001 roku wystąpiła na V Wielkanocnym Festiwalu Beethovenowskim śpiewając Marzelinę w koncertowym wykonaniu "Fidelia" L.v Beethovena pod batutą Leopolda Hager'a.
Anna Karasińska od roku 2002 współpracuje z Teatrem Wielkim - Operą Narodową: debiut w partii tytułowej "Peleasa i Melizandy" Debussy'ego, śpiewa także Corinnę w "Podróży do Reims" Rossiniego (pod dyrekcją Alberto Zeddy), Biankę w "La Rondine" Pucciniego, Annę w "Nabucco" Verdiego, Frasquitę w "Carmen" Bizeta, w operze "Ubu Rex" K.Pendereckiego, "Aidzie" Verdiego, "Salome" R.Strausa.
Szczególne miejsce w działalności artystycznej Anny Karasińskiej zajmują recitale pieśniarskie. Dysponuje bogatym repertuarem, wykonując różne stylistycznie pieśni w oryginalnych wersjach językowych. Występowała na wielu znaczących scenach koncertowych, współpracując z wybitnymi pianistami: Krystyną Borucińską, Januszem Olejniczakiem, Krzysztofem Jabłońskim, Ewą Pobłocką.
Ma w swoim repertuarze liczne partie sopranowe w oratoriach i kantatach.
Występowała między innymi w londyńskim Barbican Centre, w kościele St. Martin In the Fields w Londynie, w paryskim kościele La Madeleine, w Tonhalle w Zurychu.
Współpracuje z: Sinfonią Varsovią, NOSPRem, Polską Orkiestrą Radiową, Liverpool Mozart Players, Orkiestrą Kameralną "Amadeus", zespołem Capella Bydgostiensis, oraz Filharmonią Krakowską, Poznańską, Łódzką, Szczecińską, Białostocką, Opolską, Lubelską.
Dokonała nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji.

źródło: /filharmonia.bialystok.pl

Zobacz też

Marita Solberg
Marita Solberg
sopranistka
Jolanta Kaufman
Jolanta Kaufman
sopranistka
Julia Lezhneva
Julia Lezhneva
sopranistka
Marta Czarkowska
Marta Czarkowska
sopranistka
Adriana Ferfecka
Adriana Ferfecka
sopranistka
Anna Mikołajczyk-Niewiedział
Anna Mikołajczyk-Niewiedział
sopranistka, śpiewaczka