Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Anna Karasińska
Anna Karasińska
fot: filharmonia.bialystok.pl
sopranistka
Ukończyła poznańską Akademię Muzyczną, a następnie dwu-letnie studia podyplomowe w londyńskiej Royal Academy of Music pod kierunkiem Joy Mammen otrzymując dyplom z wyróżnieniem /Dip RAM/.
Swój warsztat wokalny doskonaliła pod kierunkiem takich pedagogów jak: Fassbaender, Schlick, Ameling, Gedda, Vignoles, Schollum, Esswood i Kirkby.
Laureatka konkursu wokalnego w Gdańsku (nagroda specjalna) 1993, Konkursu Mozartowskiego w Southport (II nagroda) 1995, Konkursu Bachowskiego w Lipsku (IV nagroda i Nagroda specjalna za najlepsze wykonanie arii z Pasji wg. Św. Mateusza) 1998; była finalistką Konkursu ARD w Monachium 1998.
W roku 1997 debiutowała na scenie Opery Krakowskiej jako Pamina w "Czarodziejskim flecie" W.A.Mozarta. Otrzymała Wyróżnienie"Pamięci Haliny Słonickiej" za rolę Julii w spektaklu "I Montecchi e i Capuleti" Belliniego /1998/99/ pod dyrekcją Richarda Bonynge.
W 2001 roku wystąpiła na V Wielkanocnym Festiwalu Beethovenowskim śpiewając Marzelinę w koncertowym wykonaniu "Fidelia" L.v Beethovena pod batutą Leopolda Hager'a.
Anna Karasińska od roku 2002 współpracuje z Teatrem Wielkim - Operą Narodową: debiut w partii tytułowej "Peleasa i Melizandy" Debussy'ego, śpiewa także Corinnę w "Podróży do Reims" Rossiniego (pod dyrekcją Alberto Zeddy), Biankę w "La Rondine" Pucciniego, Annę w "Nabucco" Verdiego, Frasquitę w "Carmen" Bizeta, w operze "Ubu Rex" K.Pendereckiego, "Aidzie" Verdiego, "Salome" R.Strausa.
Szczególne miejsce w działalności artystycznej Anny Karasińskiej zajmują recitale pieśniarskie. Dysponuje bogatym repertuarem, wykonując różne stylistycznie pieśni w oryginalnych wersjach językowych. Występowała na wielu znaczących scenach koncertowych, współpracując z wybitnymi pianistami: Krystyną Borucińską, Januszem Olejniczakiem, Krzysztofem Jabłońskim, Ewą Pobłocką.
Ma w swoim repertuarze liczne partie sopranowe w oratoriach i kantatach.
Występowała między innymi w londyńskim Barbican Centre, w kościele St. Martin In the Fields w Londynie, w paryskim kościele La Madeleine, w Tonhalle w Zurychu.
Współpracuje z: Sinfonią Varsovią, NOSPRem, Polską Orkiestrą Radiową, Liverpool Mozart Players, Orkiestrą Kameralną "Amadeus", zespołem Capella Bydgostiensis, oraz Filharmonią Krakowską, Poznańską, Łódzką, Szczecińską, Białostocką, Opolską, Lubelską.
Dokonała nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji.

źródło: /filharmonia.bialystok.pl

Zobacz też

Joanna Wydorska
Joanna Wydorska
sopranistka
Wioletta Chodowicz
Wioletta Chodowicz
sopranistka
Iwona Tober
Iwona Tober
sopranistka, śpiewaczka
Hana Blažiková
Hana Blažiková
harfistka, sopranistka
Adriana Ferfecka
Adriana Ferfecka
sopranistka
Serena Benedetti
Serena Benedetti
sopranistka