Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Ewelina Siedlecka-Kosińska
skrzypaczka, sopranistka
Urodzona w 1985 roku, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie skrzypiec prof. Tadeusza Gadziny. Obecnie jest studentką drugiego roku studiów magisterskich tej uczelni w klasie śpiewu prof. Bożeny Betley.

Edukację muzyczną rozpoczęła od nauki gry na skrzypcach w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie. W latach 2004–2007 była uczennicą klasy śpiewu solowego prof. Bożeny Betley w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie.

Jest laureatką konkursów wokalnych: I nagrody w II Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. Marii Stankowej (2005), III nagrody w Pierwszym Konkursie Wokalnym Europejskiej Fundacji Promocji Sztuki Wokalnej „Złote Głosy Mazowsza”(2006), II nagrody w IX Międzyuczelnianym Konkursie Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej im. Edmunda Kossowskiego (2010), I nagrody w I Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Giulio Perottiego w Ueckermünde (2011), nagrody specjalnej za wykonanie „I pieśni muezina szalonego” Karola Szymanowskiego na XIV Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari (2011).

Wystąpiła w następujących spektaklach operowych: St. Moniuszko „Loterya”- reż. Jitka Stokalska, St. Moniuszko-A. Mickiewicz „Dziady- Widma” reż. Paweł Paszta / Karolina Kolendowicz, H. Purcell – „Dydona i Eneasz” reż. Natalia Kozłowska, J. A. Hasse- oratorium „Pielgrzymi do grobu pańskiego” reż. A. Goroszyńska , K. Michalak, J. Kasprzak, T. Szczepanek.

Jako chórzystka i solistka współpracowała z Chórem Warszawskiej Opery Kameralnej, Capella Corale Varsaviana oraz Chopin Vocal Consort, a także z zespołami muzyki dawnej: „Il Tempo”, "Ars Nova", „Sabionetta” z Warszawy oraz „Capella all’Antico” z Zamościa.
Była gościem 53. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Warszawska Jesień”, I Festiwalu Młodych Kompozytorów „Chopin Transgresje”, Festiwalu „Forum Musicum”, Festiwalu „Dni Polskie w Rosji”, Warszawskim Festiwalu Chóralnym „Na Królewskim Trakcie”, XX Festiwalu Muzyki Dawnej, cyklu koncertów "Mazowsze w Koronie".

Jako skrzypaczka i wokalistka koncertowała na wielu scenach m.in.: w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Kolonii, Wrocławiu, Olsztynie, Łodzi, w Sali Kongresowej w Warszawie, na Zamku Królewskim w Warszawie.

Od 2009 roku jest członkiem trio „Euterpe” w składzie: Milena Szymańska – akordeon, Ewelina Siedlecka – skrzypce, Piotr Kosiński – fagot, z którym to zespołem w 2010 roku otrzymała I nagrodę na „XVI Mławskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej” oraz I nagrodę „XVI Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych” w Sanoku.

Od grudnia 2010 roku współtworzy cykl "Poranki dla dzieci" organizowany przez Polskie Radio i Radiową Trójkę w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Koncerty te są rejestrowane i transmitowane przez program Trzeci Polskiego Radia. Trzy z nich: „Zagubiony pantofelek", „Wielkanoc w skorupce" i „Pan Dzień Dziecka i Calineczka" zostały wydane jako płyty przez Agencję Fonograficzną Polskiego Radia.

W 2011 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


www.chopin.edu.pl