Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Artur Górski
Artur Górski
Artur Górski
pisarz, dziennikarz, krytyk literacki
Korespondent wojenny, autor dwunastu powieści sensacyjnych i kryminalnych. Z wykształcenia jest historykiem.

Zasiadał w jury przyznającym najbardziej prestiżową dla autorów książek kryminalnych Nagrodę Wielkiego Kalibru (był pomysłodawcą jej nazwy).

Obecnie Artur Górski jest redaktorem naczelnym magazynu Focus "Śledczy”.

W literaturze debiutował w 1987 roku na łamach miesięcznika "Akcent”, gdzie opublikowano fragmenty jego powieści Słońce podziemnych przejść. Kolejna książka jego autorstwa - Z ringu do piekła - została bestsellerem tygodnika "Wprost". Zaś za powieść Świadek śmierci lustra autor otrzymał wyróżnienie w konkursie literackim wydawnictwa "Uraeus".

W lutym 2007 roku ukazał się jego pierwszy kryminał - retro Al Capone w Warszawie. Powieść osadzona jest w realiach przedwojennej Warszawy i początkowo była publikowana w odcinkach w najstarszej stołecznej gazecie "Życie Warszawy”. Jej wydanie książkowe otrzymało logo "Zakochaj się w Warszawie” i zostało objęte patronatem warszawskiego Ratusza, który uznał powieść Artura Górskiego za ważną dla promocji miasta. W 2009 roku (nakładem wydawnictwa G+J) ukazała się kolejna część, pod tytułem Al Capone w Berlinie. W 2011 roku Artur Górski wydał kolejne dwie książki: sensacyjną Zemstę Fahrenheita oraz pastisz powieści Dana Browna - Krok do piekła.

W marcu 2012 roku ukazała się na rynku jego kolejna książkowa publikacja - Świat tajnych służb - tym razem będąca literaturą faktu.

źródło: Izabella Jarska, 2012

Zobacz też

Maciej Woźniak
Maciej Woźniak
krytyk literacki, krytyk muzyczny, poeta, tłumacz
Agnieszka Kowalska
Agnieszka Kowalska
dziennikarka
Zofia Posmysz-Piasecka
Zofia Posmysz-Piasecka
pisarka, scenarzystka
Jan Gondowicz
Jan Gondowicz
krytyk literacki, tłumacz, wydawca
Awrom Suckewer
Awrom Suckewer
pisarz, poeta
Agnieszka Walczak-Chojecka
Agnieszka Walczak-Chojecka
pisarka