Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Marcin Wortmann
skrzypek, wokalista
Aktor musicalowy, wokalista, skrzypek. Jest absolwentem Zespołu Szkól Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu w klasie skrzypiec prof. Niny Minko. Ukończył Policealne Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie Izabeli Zając na Wydziale Wokalistyki Jazzowej. Obecnie jest studentem roku dyplomowego na Wydziale Wokalnym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. zw. Włodzimierza Zalewskiego.

W 2000 roku rozpoczął pracę w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie, z którym współpracuje do dnia dzisiejszego. Brał udział w spektaklach: Miss Sajgon, Piotruś Pan, Grease, Koty, Taniec Wampirów, Jesus Christ Superstar, Evita, Akademia Pana Kleksa, Upiór w operze, Les Miserables, Alladyn, Deszczowa piosenka. W roku 2007 wystąpił gościnnie w musicalu Fame (jako Schlomo Metzenbaum) w reżyserii Jarosława Stańka wystawionym w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W październiku 2008 roku zagrał Mike’a w polskiej prapremierze musicalu A Chorus Line (reż. Mitzi Hamilton), będącej oryginalnym przeniesieniem wersji broadwayowskiej. Ponadto jest finalistą castingów do oryginalnych produkcji musicalowych: Tanz der Vampire w Berlinie i Mamma Mia w Essen.

W maju 2012 roku, jako śpiewak operowy zadebiutował na scenie kameralnej Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w roli Bottoma w operze Beniamina Brittena Sen nocy letniej (reż. Beata Redo-Dobber). Rok 2013 rozpoczął od udziału w brittenowskiej operze Gwałt na Lukrecji, wcielając się w rolę Juniusa.

Artysta współpracuje także ze studiami dubbingowymi, użyczając swojego głosu w serialach i bajkach (Mikołajek, Czarodzieje z Waverly place). W roku 2005 był konsultantem muzycznym na planie filmu Karol – człowiek, który został papieżem w reżyserii Giacomo Battiata.
Od sześciu lat prowadzi też działalność pedagogiczną, pracując z młodzieżą w zakresie emisji głosu i prowadzenia zespołów wokalnych.

życiorys BK UMFC 2013

Zobacz też

Paulina Łaba
Paulina Łaba
aktorka, wokalistka
Thomas Zehetmair
Thomas Zehetmair
skrzypek
Włodzimierz Mazoń
Włodzimierz Mazoń
autor tekstów, gitarzysta, muzyk, wokalista
Rafał Drozd
Rafał Drozd
aktor, wokalista
Anna Maria Adamiak
Anna Maria Adamiak
wokalistka
Krzysztof Napiórkowski
Krzysztof Napiórkowski
autor tekstów, kompozytor, multiinstrumentalista, producent, wokalista