Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Waldemar Dąbrowski
menedżer kultury, animator kultury
Animator kultury, polityk, w latach 2002-2005 minister kultury.
Ukończył studia na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Był stypendystą The British Council, Goethe Institiut oraz Departamentu Stanu USA. Ukończył również Executive Programme for Leaders in Development na Uniwersytecie Harvarda.
W latach 1973-1978 był założycielem i dyrektorem klubu Riwiera-Remont. Od 1979 do 1981 zajmował stanowisko wicedyrektora Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy. W 1982 (wraz z Jerzym Grzegorzewskim) objął kierownictwo warszawskiego Centrum Sztuki Studio. Zajmował się promowaniem artystów polskiego teatru, muzyki i plastyki. Doprowadził do utworzenia orkiestry Sinfonia Varsovia, współpracując z Jerzym Maksymiukiem i Yehudi Menuhinem. Jako producent przyczynił się do powstania ponad siedemdziesięciu spektakli Teatru Studio.
W latach 1990-1994 zajmował stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Sztuki oraz szefa Komitetu Kinematografii. Zainicjował wówczas Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. Następnie do 1998 stał na czele zarządu Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych.
W okresie od września 1998 do lipca 2002 pełnił funkcję dyrektora Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie (wraz z Jackiem Kaspszykiem). Został także prezesem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych i honorowym prezesem Polskiego Związku Golfa.
6 lipca 2002 objął urząd ministra kultury w rządzie Leszka Millera, a od 2 maja 2004 do 31 października 2005 sprawował ten urząd rządach Marka Belki.
źródło: pl.wikipedia.org

Zobacz też

Tomasz Daszczuk
Tomasz Daszczuk
animator kultury, reżyser
Dorota Ilczuk
Dorota Ilczuk
animatorka kultury, naukowiec
Dariusz Jachimowicz
Dariusz Jachimowicz
kulturoznawca, menedżer kultury
Zuzanna Stańska
Zuzanna Stańska
historyczka sztuki, menedżerka kultury
Lucyna Kozień
Lucyna Kozień
animatorka kultury
Patryk Zakrocki
Patryk Zakrocki
animator kultury, kompozytor, muzyk, perkusista, skrzypek

Wiadomości

Nowy – "topolowy" – Fryderyk w Żelazowej Woli
Z zakończeniem obchodów dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina zbiegło się – 20 lutego, w budynku Etiuda (na terenie parku w Żelazowej Woli) – odsłonięcie pomnika...
Teatr Wielki-Opera Narodowa – trzęsienie ziemi i krew na szybach?
„Co jest grane?” – pytali się wzajem reprezentanci mediów, zgromadzeni na konferencji prasowej w przeddzień inauguracji nowego (2008-2009) sezonu artystycznego w Teatrze Wi...