Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Waldemar Dąbrowski
menedżer kultury, animator kultury
Animator kultury, polityk, w latach 2002-2005 minister kultury.
Ukończył studia na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Był stypendystą The British Council, Goethe Institiut oraz Departamentu Stanu USA. Ukończył również Executive Programme for Leaders in Development na Uniwersytecie Harvarda.
W latach 1973-1978 był założycielem i dyrektorem klubu Riwiera-Remont. Od 1979 do 1981 zajmował stanowisko wicedyrektora Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy. W 1982 (wraz z Jerzym Grzegorzewskim) objął kierownictwo warszawskiego Centrum Sztuki Studio. Zajmował się promowaniem artystów polskiego teatru, muzyki i plastyki. Doprowadził do utworzenia orkiestry Sinfonia Varsovia, współpracując z Jerzym Maksymiukiem i Yehudi Menuhinem. Jako producent przyczynił się do powstania ponad siedemdziesięciu spektakli Teatru Studio.
W latach 1990-1994 zajmował stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Sztuki oraz szefa Komitetu Kinematografii. Zainicjował wówczas Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. Następnie do 1998 stał na czele zarządu Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych.
W okresie od września 1998 do lipca 2002 pełnił funkcję dyrektora Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie (wraz z Jackiem Kaspszykiem). Został także prezesem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych i honorowym prezesem Polskiego Związku Golfa.
6 lipca 2002 objął urząd ministra kultury w rządzie Leszka Millera, a od 2 maja 2004 do 31 października 2005 sprawował ten urząd rządach Marka Belki.
źródło: pl.wikipedia.org

Zobacz też

Anna Płachecka
Anna Płachecka
animatorka kultury
Kama Grott
Kama Grott
menedżerka kultury, oboistka
Artur Szklener
Artur Szklener
menedżer kultury, muzykolog, wykładowca
Max Cegielski
Max Cegielski
animator kultury, dziennikarz, pisarz, prezenter radiowy
Dorota Ogrodzka
Dorota Ogrodzka
animatorka kultury
Ewa Jarzymowska-Kałudow
Ewa Jarzymowska-Kałudow
animatorka kultury, wokalistka

Wiadomości

Nowy – "topolowy" – Fryderyk w Żelazowej Woli
Z zakończeniem obchodów dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina zbiegło się – 20 lutego, w budynku Etiuda (na terenie parku w Żelazowej Woli) – odsłonięcie pomnika...
Teatr Wielki-Opera Narodowa – trzęsienie ziemi i krew na szybach?
„Co jest grane?” – pytali się wzajem reprezentanci mediów, zgromadzeni na konferencji prasowej w przeddzień inauguracji nowego (2008-2009) sezonu artystycznego w Teatrze Wi...