Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Instytucje

Centrum Łowicka
dom kultury

Międzypokoleniowy konkurs fotograficzny „WIELOPOKOLENIOWO, WIELOKOLOROWO...”
 „WIELOPOKOLENIOWO, WIELOKOLOROWO...”
„WIELOPOKOLENIOWO, WIELOKOLOROWO...”
„Wielopokoleniowo, wielokolorowo…” to konkurs fotograficzny, organizowany z okazji Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej na zlecenie Miasta Stołecznego Warszawy. Jest on częścią projektu "Wzajemność", wspierającego ideę integracji międzypokoleniowej.

Anna Seniuk objęła honorowym patronatem konkurs „Wielopokoleniowo, wielokolorowość”, który organizowany jest z okazji Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Znana aktorka, reżyserka i profesor Akademii Teatralnej w Warszawie wspiera tym samym ideę konkursu, czyli zwrócenie uwagi na znaczenie solidarności międzypokoleniowej.

Konkurs trwa, zgłoszenia do 23 września! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, w tym sprzęt fotograficzny o wartości 2000 zł.

Konkurs ma inspirować uczestników do zastanowienia się nad relacjami pomiędzy przedstawicielami różnych pokoleń funkcjonujących wspólnie w społeczeństwie czy rodzinie. Jego celem jest skłonienie do poszukiwania tych obszarów życia, w których szczególnie cenna jest wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy seniorami a młodymi.

Nieuchronny proces starzenie się społeczeństwa i wzrost średniej długości życia sprawia, że coraz większa grupa seniorów potrzebuje wsparcia. Pomoc ze strony młodych może ułatwić im pełniejsze korzystanie z nowoczesnych technologii, podnosząc tym samym jakość życia. Z drugiej strony młodzi mogą czerpać z wiedzy i doświadczeń osób starszych.

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Zwycięscy obu kategorii konkursowych otrzymają vouchery na zakup sprzętu fotograficznego o wartości 2000 zł. Najlepsze prace zostaną także zaprezentowane podczas wystawy w Warszawie.

Prace ma konkurs można nadsyłać mailem na adres wielopokoleniwo@gazeta.pl do 23.09.2012. Szczegółowe informacje o konkursie, w tym regulamin, dostępne są na stronie www.lowicka.pl

Patronem medialnym konkursu jest miesięcznik FOTO oraz portal Fotologer.pl.

Dodatkowe informacje:
Anna Borowiec-Góra
e-mail: wielopokoleniowo@gazeta.pl
tel. 696 128 188