Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery
Wystrzałowy Narodowy - Warszawa zaprasza na sylwestra
 Wizualizacja sceny na błoniach Stadionu Narodowego
Wizualizacja sceny na błoniach Stadionu Narodowego
W noc sylwestrową na błoniach Stadionu Narodowego warszawiaków czeka moc atrakcji. Występy kultowych polskich zespołów i brytyjska gwiazda, podbijająca rynek muzyczny, John Newman! Oprócz ponad 4-godzinnego koncertu koniecznie trzeba zobaczyć największe w historii fajerwerki.

Tegoroczny miejski sylwester zmienia formułę i zmienia miejsce. Po raz pierwszy w historii zostanie zorganizowany na prawym brzegu Wisły. Dotąd zawsze zapraszaliśmy do Śródmieścia, teraz wybór Pragi wyrównuje te dysproporcje.- powiedziała podczas konferencji prasowej Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Podczas koncertu pt.: „Wystrzałowy Narodowy”, trwającym od godz. 21.00 do 1.30, wystąpią zespoły: Afromental, Big Cyc, Poparzeni Kawą Trzy i T.Love, a także gwiazda zagraniczna John Newman. To gwarancja wspaniałej zabawy, gdyż grupy te nazywane „kultowymi” zagrają piosenki doskonale znane, które będzie mogła wraz z nimi śpiewać cała publiczność, jak i najnowsze przeboje.

Jak zawsze o północy Warszawa powita nowy rok fajerwerkami. Pokaz będzie trwał 13 minut i będzie to największy show sztucznych ogni w historii. To koniecznie trzeba zobaczyć!

Szerokość efektów na niebie obejmie ok. 500 m, , użyte zostanie ok. 2500 kulowych i cylindrycznych bomb pirotechnicznych, głównie pochodzących z Hiszpanii i Włoch.
Zużyjemy 2 tony materiału pirotechnicznego, w tym 2.500 moździerzy do wystrzeliwania bomb – zachwalał pokaz fajerwerków Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.

Będzie to największy w historii pokaz sztucznych ogni. Chcielibyśmy, aby ten warszawski symbol przejścia ze starego w nowy rok, dołączył do grona pokazów jakimi co roku zachwycają świat takie miasta jak Sydney czy Londyn. - dodała Prezydent Warszawy.

Błonia stadionu to miejsce dobrze skomunikowane, tak więc zarówno przyjazd na zabawę, jak i powrót będą wygodne i szybkie.

Zabezpieczenie medyczne
W skład zabezpieczenia medycznego wchodzą: zespół specjalistyczny ratownictwa medycznego - 2 szt., zespół podstawowy ratownictwa medycznego - 2 szt., punkt pomocy medycznej - 1 szt., patrole ratownicze dwuosobowe - 6 szt.

Osoby niepełnosprawne
Organizator przygotuje strefę dla osób niepełnosprawnych. Strefa jest przewidziana dla ok. 20 osób + opiekunowie i jest usytuowana po prawej stronie sceny od strony dworca PKP Warszawa Stadion. Dojazd do tej strefy rekomendujemy od strony Wybrzeża Szczecińskiego ulicą Siwca.

Zgubione dzieci
Strefa dla zagubionych dzieci będzie zlokalizowana przy wejściu G znajdującym się w pobliżu sceny od strony al. Zielenieckiej.

Organizator przewidział punkt depozytowy, w którym będzie można przechować sprzęty, narzędzia, które nie są dopuszczone na terenie imprezy masowej.
Depozyt będzie się znajdował przy wejściu D od strony ul. Targowej.

Na miejskiego sylwestra mieszkańców i gości zaprasza m.st. Warszawa wraz ze współorganizatorem Stołeczną Estradą oraz partnerami Stadionem Narodowym i Radiem Zet.

Przydatne linki

Plan terenu imprezy sylwestrowej.

Obsługa komunikacyjna imprezy oraz organizacja komunikacji miejskiej w noc sylwestrową.

Jak dojechać na sylwestra? - mapki

Regulamin imprezy

Wydarzenie na Facebooku - dołącz