Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Instytucje

Fundacja Kultury bez Barier
organizator wydarzeń

Zabierz laskę do kina !
 źródło: Fundacja
źródło: Fundacja
„Zabierz laskę do kina” to hasło kulturalnej kampanii społecznej, która jest kierowanym do wszystkich apelem o udostępnianie kultury osobom z niepełnosprawnością wzroku i słuchu.

Ta wiadomość jest trochę inna, lubimy takie trochę inności, bo rutyna nas jednak odrobinę męczy:--))) Ta wiadomość ma związek z naszą akcją. Może część z państwa już słyszała, dla innych będzie to absolutna nowinka O co chodzi? O „Zabierz laskę do kina”, o kulturalną kampanię społeczną, którą rozpoczęliśmy i w której, tego nie ukrywamy, zależy nam na jak największym poparciu. Bo tylko wtedy będzie szansa na rzeczywiste zmiany. Prosimy więc, ogromnie prosimy poczytajcie o co chodzi w tej kampanii i jeśli uznacie, że jest Wam z nami po drodze, że mamy podobne cele i marzenia, roześlijcie informację o „Zabierz laskę do kina” do wszystkich, którzy, Państwa zdaniem, też powinni wiedzieć o tej kampanii. A gdy już wszyscy poprą tę ideę i zdarzą się oczekiwane zmiany, za jakiś czas będziemy się spotykali w dostępnych dla nas kinach, teatrach i muzeach. I za to trzymamy kciuki!

Link do profilu na FB

A tym, którzy już nas poparli bardzo, z całego serducha dziękujemy!!!

Teraz o kampanii słów kilka:

Laska z hasła to oczywiście biała laska, a przez ten kojarzony z niewidomymi element przypominamy o potrzebach widzów z niepełnosprawnością wzroku i słuchu.

Kino z hasła to symbol wszystkich miejsc kultury, a więc kin, teatrów, muzeów itp.; wszystkich miejsc, w których mogłyby się pojawiać osoby z niepełnosprawnością sensoryczną.

Filmy, spektakle teatralne, wystawy w muzeach i galeriach najczęściej nie są opatrzone audiodeskrypcją, nie są do nich dołączane napisy dla niesłyszących, nie ma tłumaczeń na język migowy i pętli indukcyjnej. Nie ma, a mogło by być!To mimo wszystko naprawdę łatwe!

Wszystkie informacje o kampanii znajdziecie na naszej stronie pod linkiem:
„Zabierz laskę do kina”