Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery
Tłumy podczas inauguracji „Teatru na leżakach” w Pomoście 511
 źródło fot: organizator
źródło fot: organizator
Takiego widowiska nad Wisłą nie było w Warszawie od lat. We wtorek 15 lipca artyści Teatru Pijana Sypialnia, piętnastu aktorów i ośmioosobowy zespół muzyczny, zaprezentowali w nadwiślańskiej klubokawiarni Pomost 511 „Wodewil Warszawski”. Frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania.

Spektakl otwiera cykl plenerowych widowisk teatralno-muzycznych w klimacie przedwojennej Warszawy. Projekt „Teatr na leżakach” to inicjatywa Teatru Pijana Sypialnia, na którą odpowiedzieli twórcy Pomostu 511. – Z radością podjęliśmy się współpracy z Teatrem Pijana Sypialnia. To było prawdziwe widowisko nad Wisłą, a Pomost 511 okazał się idealnym miejscem do realizacji takiego przedsięwzięcia. Zachęcamy instytucje, ludzi kultury, twórców do współpracy z nami – mówi bosman Piotr Ivan Ivanov, założyciel Pomostu 511, reżyser, członek zarządu Fundacji Wszystko Płynie.

Spektakl nad Wisłą przyszło obejrzeć ponad 500 osób. – Zarówno Pomost 511, jak i cały pobliski bulwar były przykryte morzem ludzi. Cieszył taki widok i mamy nadzieje, że kolejne odsłony Teatru na leżakach cieszyć się będą podobnym zainteresowaniem – dodaje Ivanov.

Sławek Narloch, manager Pijanej Sypialni: W naszym teatrze pod gołym niebem będą obowiązywały bardzo ważne zasady – zasady lata! Krótkie spodenki, leżaki, koce i zimne napoje, a do tego spektakle, w których istotną rolę pełni muzyka na żywo. To jedyny taki cykl w programach nadwiślańskich miejscówek. Projekt nawiązuje do tradycji teatrzyków ogródkowych. Były to miejsca, które w starej Warszawie przyciągały tłumy wielbicieli teatru w otoczeniu zieleni. Modne miejsca rozrywki w tamtych czasach.
Scenariusz roztańczonego i rozśpiewanego „Wodewilu Warszawskiego” powstał na podstawie komedii Feliksa Szobera „Podróż po Warszawie” z 1876 roku. Staszek Dembski, reżyser: Wspominamy miasto, którego już nie ma, ale ważne było dla nas również opowiedzenie czegoś o tym, co otacza nas tu i teraz. Dlatego w finale widowiska sceną zawładną dziwne postaci – ludzie mediów, polityki i kultury. Nostalgiczny świat przedwojennego miasta zderza się z Warszawą głośną i zabieganą.
Pomost 511 – miejsce kreatywnego relaksu

Pomost 511 to klub mieszczący się na warszawskim Powiślu, po prawej stronie Wisły, na najpopularniejszym w stolicy letnim szlaku imprezowym. Piaszczysta plaża, nadwiślański styl, tarasy widokowe na panoramę Wisły, najlepsze imprezy fundowane w piątki przez KOKA Fellaz, w soboty przez Piotra „Kędziora” Kędzierskiego, środy z Last Robots, kino letnie, nocne ogniska, egzotyczne drinki, wodne atrakcje: paddlebording (SUP) i wakeboarding, weekendowe targi i śniadania nad Wisłą, eventy artystyczne oraz boisko do siatkówki – to wszystko znajdzie się w tegorocznej ofercie warszawskiego klubu Pomost 511.

Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/316658985167651/
Fragmenty spektaklu:
https://www.youtube.com/watch?v=mliV_CqsmZM

Multimedia