Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery
"Kamasutra. Nauka rozkoszy" - pożegnanie z tytułem
 fot. Marta Ankiersztejn
fot. Marta Ankiersztejn
Na zakończenie Letniego Przeglądu Teatru Dramatycznego 30 i 31 lipca na Scenie na Woli im. Tadeusza Łomnickiego zagrane zostaną ostatnie spektakle „Kamasutry” w reżyserii Aldony Figury z Małgorzatą Rożniatowską, Anną Gajewską, Marią Dejmek, Zdzisławem Wardejnem, Kamilem Siegmundem i Marcinem Sitkiem. Premiera inscenizacji w przekładzie Marii Krzysztofa Byrskiego i adaptacji Edyty Dudy-Olechowskiej odbyła się 25 stycznia 2013 roku.

”Kamasutra” to podręcznik sztuki życia. Mówi, jak spędzać czas, celebrować jedzenie i picie, z kim się przyjaźnić, jak osiągnąć harmonię ciała, emocji i umysłu. „Kamasutrę” przenika zmysłowość, która nie ogranicza się do miłości, ale wzbogaca nas w różnych wymiarach. Seks jest tu najwyższą formą przyjemności, a przyjemność to esencja udanego życia.

Według Watsjajany człowiek powinien się spełniać równocześnie w kilku sferach. Przyjemność, pieniądze, religia - trzeba dążyć do osiągnięcia satysfakcji w każdej z tych dziedzin. W akcie seksualnym wszystkie zmysły jednocześnie znajdują zaspokojenie, dzięki niemu przeżywamy najintensywniejsze emocje. – mówi Maria Krzysztof Byrski, autor przekładu.

"Kamasutrę" od większości podręczników i traktatów odróżnia poetycki język. Korzystając z oryginalnego tekstu postanowiliśmy opowiedzieć współczesną historię, rozgrywajacą się na imprezie w domu młodego playboya. - mówi reżyserka Aldona Figura

Watsjajana Mallanaga
Kamasutra. Nauka rozkoszy

Tłumaczenie - Maria Krzysztof Byrski
Adaptacja - Edyta Duda-Olechowska
Reżyseria - Aldona Figura
Scenografia - Jan Kozikowski
Choreografia - Anna Iberszer
Muzyka na żywo - Daniel Biel
Konsultant muzyczny - Bartłomiej Woźniak
Asystent reżysera - Julian Potrzebny / Mateusz Karoń

Obsada:
Kurtyzana - Małgorzata Rożniatowska
Miłośnica - Joanna Jeżewska/Anna Gajewska
Dziewica - Maria Dejmek
Nauczyciel - Zdzisław Wardejn
Mieszczanin - Kamil Siegmund
Przyjaciel - Marcin Sitek
na kontrabasie akompaniuje Daniel Biel

W dniach 30 i 31 lipca w spektaklach wystąpi: Anna Gajewska.