Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery
Konkurs na dyrektora teatru „Scena Prezentacje” - rozstrzygnięty
Komisja konkursowa pod przewodnictwem Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz wybrała nowego dyrektora teatru Scena Prezentacje. Został nim Paweł Wodziński, który będzie realizował autorską koncepcję stworzoną wspólnie z Bartoszem Frąckowiakiem.

W pierwszym etapie postępowania konkursowego spośród 10 kandydatów, którzy złożyli swoje oferty, do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 9 osób, spełniających wymagania formalne. 8 września br. odbyły się rozmowy z kandydatami na temat proponowanych przez nich autorskich koncepcji programowych i organizacyjnych Teatru.

Komisja obradowała w składzie: Prezydent m.st. Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Waltz, dyrektor Biura Kultury - Tomasz Thun-Janowski, zastępca dyrektora Biura Kultury - Joanna Szwajcowska, naczelnik Wydziału Projektów Kulturalnych Biura Kultury - Adam Sienkiewicz, Joanna Mytkowska – dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Iwona Kurz – dyrektor Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, Zofia Dworakowska – członkini Społecznej Rady Kultury, Max Cegielski – dziennikarz kulturalny oraz Tomasz Kireńczuk – kierownik programowy Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog we Wrocławiu.

- Zaproponowana autorska koncepcja programowa i organizacyjna Teatru oraz koncepcja artystyczna biennale w najwyższym stopniu spełniły oczekiwania komisji konkursowej. Propozycja autorstwa Pawła Wodzińskiego i Bartosza Frąckowiaka najpełniej opiera się na założeniu, że kultura i sztuka odgrywają kluczową rolę w budowaniu nowoczesnego, tolerancyjnego, krytycznego społeczeństwa, działającego w poszanowaniu demokracji
i wolności obywatelskich oraz doskonale wpisuje się w strategiczne dokumenty Miasta Stołecznego Warszawy – uzasadnili wybór członkowie komisji konkursowej.

Paweł Wodziński
Reżyser teatralny, scenograf. Ukończył Wydział Aktorski i Wydział Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. W latach 1989-93 był asystentem reżysera, a potem reżyserem w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, reżyserował także w innych teatrach w całej Polsce. Tłumaczył sztuki teatralne, zajmuje się również scenografią teatralną. Współzałożyciel Towarzystwa Teatralnego. W latach 2000-2003 dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Polskiego w Poznaniu, a w latach 2014-2017 dyrektor Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy.

Bartosz Frąckowiak
Reżyser, dramaturg, performatyk. Absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego i międzyuczelnianych studiów w Akademii "Artes Liberales". Doktorant w Zakładzie Dramatu i Teatru Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Jeden z założycieli Forum Obywatelskiego Teatru Współczesnego (listopad 2009). Kurator Międzynarodowego Festiwalu Prapremier w latach 2015-2016. W latach 2014-2017 zastępca dyrektora Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy.

źródło: Biuro Prasowe Miasta