Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Salon Zimowy w Pałacu Branickich: galerie sztuki współczesnej i wydawnictwa artystyczne
Kiedy
14 grudnia 2013 (sobota) - 15 grudnia 2013 g. 12:00 - 20:00
Gdzie
Pałac Branickich, ul. Miodowa 6 (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
salonzimowy.pl

Wydarzenia


SALON to kolejna, po Warsaw Gallery Weekend, inicjatywa najciekawszych warszawskich galerii sztuki współczesnej, w której uczestniczyć będzie ponad 70 polskich artystów reprezentujących różne dziedziny sztuki współczesnej.

Spotykamy się w wyjątkowym, jeszcze nie odkrytym dla szerokiej publiczności miejscu na mapie Warszawy – w tym roku jest to barokowy Pałac Branickich przy Podwalu.
Opustoszały pałac o powierzchni 3000 m2 zapełnią przez dwa grudniowe dni wydarzenia związane ze sztuką współczesną, muzyką i książkami.Przez dwa dni w historycznych wnętrzach Pałacu swoje premiery będą miały nowe prace i limitowane edycje najciekawszych artystów młodego i średniego pokolenia, jak również klasyków fotografii (m.in. Bownik, Tomek Baran, Dorota Buczkowska, Ola Buczkowska, Oskar Dawicki, Przemiek Dzienis, Ewa Juszkiewicz, Ivo Nikić, Wojciech Puś, Tadeusz Rolke, Bianka Rolando, Iwo Rutkiewicz, Mateusz Sadowski, Mateusz Szczypinski, Slavs&Tatars, Magdalena Starska, Aleksandra Waliszewska, Honza Zamojski i wielu innych).

Salon Zimowy to także wyjątkowa okazja do uzupełnienia księgozbiorów o rzadkie, niedostępne w księgarniach publikacje, katalogi wystaw, druki kolekcjonerskie. Swoje stoiska przygotowują specjalnie na tę okazję Antykwariat Kwadryga i Super Salon, po raz pierwszy gościć będziemy również promotora i wydawcę komiksów Centralę – Central Europe Comics Art. Warszawską premierę na Salonie zapowiedziało wydawnictwo Mundin założone przez Grażynę Kulczyk i Honzę Zamojskiego. Tradycyjnie już na Salonie swoje stoisko zaprezentuje Lado ABC. Muzyczną ofertę dopełni fundacja Nie zawsze musi być chaos, prezentując płyty analogowe i CD z muzyką poważną, jazzową, awangardową i ludową. Projekty fotograficzne i wydawnicze pokażą również Art Is Good i Fundacja Sztuk Wizualnych.

Czas spędzony na Salonie umili oprowadzanie po prezentacjach galerii i po pałacu, specjalny program artystyczny przygotowywany przez zaproszonych artystów, spotkania z twórcami książek, dobra kawa, oraz zajęcia dla najmłodszych czyli kolejna edycja Spotlight Kids.
Oferta Salonu Zimowego będzie dostępna również na portalu Artvolver, oferującym najlepszą polską sztukę online.