Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Słoneczna Zakładka 2014”
Kiedy
13 grudnia 2013 (piątek) - 21 lutego 2014
Gdzie
Biblioteka Publiczna im. W. J . Grabskiego w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy, ul. Plutonu Torpedy 47 (mapa)
zamknij
bpursus.waw.pl

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Słoneczna Zakładka” organizowany jest od ponad 5 lat. W dotychczasowych konkursach wzięło udział ponad 3 500 uczestników z 10 krajów - Austrii, Bułgarii, Indonezji, Irlandii, Rumunii, Portugalii, Serbii, Ukrainy, Włoch i Polski. W ostatniej edycji Grand Prix zdobyli młodzi artyści z Pałacu Młodzieży w Warszawie a nagrodą były wspaniałe tablety graficzne.

Tematem edycji 2014 roku jest: „Święto Wiosny”

Ten wyjątkowo piękny temat został zaproponowany przez wolontariuszy Biblioteki Publicznej w Ursusie. Inspiracją były wspólne obchody święta wiosny bułgarskiej Baby Marty i polskiej Marzanny organizowane od kilku lat przez Bibliotekę Publiczną w Ursusie i Bułgarski Instytut Kultury. Podczas tych spotkań mogliśmy się wielokrotnie przekonać, jak różne są to zwyczaje i obrzędy i jak niezwykle ciekawe jest porównywanie tradycji różnych krajów.

Uczestnicy konkursu będą mogli zaprezentować w artystycznej formie różnorodne zwyczaje i obrzędy kultywowane w ich regionie lub kraju, związane z tą magiczną porą roku.

Formuła konkursu stwarza nieograniczone pole dla inwencji twórczej młodych artystów. Projekty zakładek mogą być wykonane w dowolnej technice, z dowolnych materiałów i w dowolnym formacie.

Nagrodzone projekty zostaną elektronicznie zminiaturyzowane i przekonwertowane a następnie wydrukowane w formie tradycyjnych zakładek do książek.

W formularzu zgłoszeniowym dołączonym do pracy konkursowej należy, prócz danych uczestnika umieścić podstawowe informacje (min. 3 zdania) o obchodzonym święcie wiosny (data obchodów, zwyczaje, stroje, obrzędy, dekoracje) oraz wskazać tytuły utworów literackich lub innych dzieł artystycznych opisujących to święto bądź inspirowanych tym świętem.

Ze względu na tematykę i międzynarodowy charakter konkurs będzie znakomitą okazją do porównania umiejętności twórczych i wrażliwości estetycznej oraz pasji i zainteresowań dzieci i młodzieży z różnych krajów.

Termin składania projektów zakładek upływa
21 lutego 2014 roku o godz. 15.00 (piątek)Szczegółowe informacje:

Małgorzata Snopkiewicz - zespół organizacyjny konkursu „Słoneczna Zakładka 2014”
Czytelnia Naukowa Nr XIX Biblioteki Publicznej w Ursusie
ul. Plutonu Torpedy 47, Warszawa
tel.: 22 882 43 00,
email: czyt19@bpursus.waw.pl
https://www.facebook.com/BibliotekaPublicznaWUrsusie
http://www.bpursus.waw.pl


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy