Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Warszawskie Kino Koncertowe: "Mocny człowiek" i zespół Vladimirska na Polu Mokotowskim
Kiedy
26 maja 2014 (poniedziałek) g. 21:45
Gdzie
Pole Mokotowskie (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
www.kinokoncertowe.pl/#26maja
To wydarzenie jest częścią: Warszawskie Kino Koncertowe

Na przełomie maja i czerwca odbędą się unikalne pokazy kina plenerowego z muzyką na żywo. Pokazane zostaną zarówno klasyki kina niemego jak i unikatowe polskie produkcje nieme.

To już piąta edycja kina koncertowego w Warszawie. Poprzednie edycje miały charakter dzielnicowy. Tym razem impreza się rozrasta. Odbędzie się łącznie pięć projekcji w centralnych lokalizacjach miasta: na Polu Mokotowskim i w Ogrodzie Saskim.

Mocny człowiek, reż. Henryk Szaro

Sława i bogactwo, to obsesyjne marzenie Henryka Bieleckiego (Gregori Chmara), dziennikarza a jednocześnie początkującego pisarza. Brak talentu i twórczej weny stoją jednak na przeszkodzie jego pisarskiej kariery. W megalomańskim umyśle rodzi się zbrodniczy plan - zamorduje swojego przyjaciela Jerzego Górskiego (Artur Socha), chorego i wyniszczonego przez narkotyki pisarza i ukradnie jego rękopisy. Podczas spotkania z bliskim śmierci literatem, od dawna noszącym się z zamiarem popełnienia samobójstwa, podsuwa mu podstępnie morfinę, wiedząc, że silny narkotyk zabije jego słaby organizm. Opuszcza mieszkanie a gdy po kilku godzinach wraca, zastaje martwego Jerzego a na stole pożegnalny list. Zabiera wszystkie znalezione notatki i w pośpiechu oddala się, nie wiedząc, że zza kotary obserwuje go Łucja (Agnes Kuck), jego kochanka, która zawiedziona w swej miłości do Henryka, przyszła szukać u Górskiego pocieszenia. Przeglądając rękopis powieści "Mocny człowiek", Bielecki ze zgrozą spostrzega w nim brak kilku kartek. Gdy Łucja wręcza mu, znalezione w mieszkaniu zmarłego, brakujące strony, przerażony, że jego tajemnica została odkryta, zapewnia ją o swojej miłości i obiecuje życie w szczęściu i bogactwie a zakochana w nim bez granic dziewczyna milczy, w złudnej nadziei na trwałość jego uczucia. Opublikowana niebawem powieść "Giganci" staje się bestselerem, jeszcze większy sukces odnosi "Mocny człowiek" a Bielecki pławi się w sławie i dobrobycie. Z czasem zaczyna go jednak ogarniać coraz większy niepokój. Gdy Łucja, która dowiaduje się o jego romansie, grozi zemstą a na raucie wznosi toast za pamięć o Górskim, czując coraz większe zagrożenie, posuwa się do kolejnej zbrodni…

Zespół: Vladimirska

5-osobowy zespół powstały w Krakowie. Ich folkowo-popowe brzmienie jest mocno osadzone w egzotycznej sferze muzycznej, sięgającej dawnych czasów europejskiej fanfary, karnawałów i cyrków objazdowych. Sama grupa określa swoją muzykę jako "retro-cyrkowo- folkową". Ten młody zespół został uhonorowany prestiżową nagrodą niemieckich krytyków "Preis der Deutschen Schallplattenkritik" w kategorii "Folk & Folklore" za swój debiutancki album "Night Trains", wydany w czerwcu 2011 roku nakładem Gusstaff Records. W kwietniu 2012 zespół zdobył III nagrodę w znaczącym konkursie “International Songwriting Competition” (ISC) w Nashville, Tennessee (w jury były między innymi takie postaci ze świata muzyki jak Tom Waits, Jeff Beck, Tori Amos, Ozzy Osbourne czy Robert Smith) za utwór instrumentalny “Muzyka do filmu”. "Ten dorastający na ulicach Krakowa kwartet gra mieszankę folku, popu, muzyki cyrkowej i przyjemnie tradycyjnego jazzu, gdzieś pomiędzy lekko melancholijną muzyką filmową a dobroduszną Polką. Przejrzysty dźwięk i prosta produkcja tej płyty doskonale odpowiada szczególnemu, charakterystycznemu brzmieniu tego zespołu. Świeżo, swobodnie, wspaniale!." (Jury "Preis der Deutschen Schallplattenkritik” - Listopad 2011) "Ich muzyka odwołuje się do klimatu bałkańsko- cygańskich filmów Gatlifa, do klezmerskiego grania Kroke, do dawnego świata wędrownych trup cyrkowych. Nie w sensie ekwilibrystyki muzycznej, ale klimatu wiecznego odchodzenia, bezdomności - i czucia się z nią u siebie. Magia." (Jacek Świąder, Gazeta Wyborcza - Czerwiec 2011) "Bardzo jestem za, ponieważ lubię orkiestry, które grają zupełnie swoją nutkę. Proszę sobie posłuchać, proszę się zakochać, proszę sobie nabyć drogą kupna płyty. Bardzo fajoskie, troszkę klezmerskie, troszkę podwórkowo-cyrkowe, naprawdę fajne." (Wojtek Waglewski, „Magiel Wagli”, radiowa Trójka) w których artyści będą mieli okazję zaprezentować swój kunszt.

Źródło: Organizator.


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy