Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Festiwal Kino Dzieci w Muranowie
Kiedy
27 września 2014 (sobota) - 5 października 2014
Gdzie
Kino Muranów, ul. Gen. Andersa 1 (mapa)
zamknij
www.kinodzieci.pl

50 pięknych filmów. 15 miast w Polsce. 10 dni pokazów, zabaw, warsztatów i rozmów o filmach. Pierwsza edycja Kina Dzieci, największego w Polsce filmowego święta dla dzieci potrwa od 27 września do 5 października. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

NAJLEPSZE KINO DZIECIĘCE. Program Kina Dzieci tworzy 50 tytułów: animacji, filmów aktorskich, krótkich i długich metraży. Podzielone zostały na sekcje tematyczne o: przyjaźni, wyzwaniach oraz relacjach z rodzicami. To najlepsze filmy nakręcone w ostatnich latach dla młodych widzów (5-12 lat), w większości niepokazywane dotąd w polskich kinach. Festiwal odbywać będzie się równolegle w 15 miastach: Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Bolesławcu, Bydgoszczy, Elblągu, Gdańsku, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Tczewie, Toruniu oraz Wągrowcu.

NORWESKI IDEAŁ. Oddzielny festiwalowy blok poświęcony został prezentacji dziecięcego kina z Norwegii - kraju, który jest wzorcowym przykładem, jak kręcić mądre i atrakcyjne opowieści dla najmłodszych. Zobaczymy 11 krótkich i długich metraży, które w ostatnich latach podbiły skandynawskie kina. Swoimi doświadczeniami podzielą się norwescy reżyserzy goszczący na festiwalu: Arne Lindtner Naess ( „Kacper i Emma – najwięksi przyjaciele”, „Kacper i Emma – zimowe wakacje”) oraz Katarina Launing („Mecz życia”).

WIĘCEJ NIŻ PROJEKCJE. Dla organizatorów Kina Dzieci równie ważne, co oglądanie jest dzielenie się filmowymi emocjami, zabawa i rozmowa. Dlatego festiwal zainauguruje seria filmowych śniadań w warszawskich i wrocławskich rodzinnych kawiarniach. A po seansach w kinach zaplanowano zajęcia plastyczne dla dzieci, a także warsztaty dla rodziców. Na stronie internetowej festiwalu będzie można znaleźć inspirujące materiały nawiązujące do tematyki festiwalowych filmów, które mogą być wskazówką jak bawić się kinem.

SPOTKANIA DLA ZAWODOWCÓW. Kino Dzieci to także debata o kondycji kultury dziecięcej w Polsce, oraz o ofercie filmowej dla najmłodszych widzów. Festiwalowi towarzyszy konferencja w Warszawie oraz cykl paneli w Poznaniu, Katowicach, Krakowie i Wrocławiu pod wspólnym hasłem „Kręcimy kulturą dla dzieci”. W programie m.in. wykład Małgorzaty Ohme o wpływie filmowych treści na rozwój psycho-społeczny dzieci, masterrclass z norweskim reżyserem Arne Lindtner Naessem oraz poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, dlaczego na festiwalu Kina Dzieci zabrakło pełnometrażowych polskich produkcji?