Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Muzyczne spotkania na Francuskiej w Cafe Baobab: Senegambia Collectif
Kiedy
6 września 2014 (sobota) g. 17:00
Gdzie
Baobab Cafe, Francuska 31 (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
www.baobab-spotkania.pl
To wydarzenie jest częścią: Muzyczne spotkania na Francuskiej w Cafe Baobab

W wybrane soboty między 31 maja, a 20 września warszawscy afro-muzycy zapraszają na sobotnie koncerty, warsztaty muzyczne oraz jam sessions w ogródku senegalskiej kawiarni Café Baobab na Francuskiej.

– Café Baobab chce być czymś więcej niż tylko punktem gastronomicznym. Chcemy przypomnieć wielokulturowy charakter Saskiej Kępy, gdzie dawniej zamieszkali osadnicy z Holandii, jej walory rekreacyjne, które docenił król August III – mówi Mamadou Diouf, który jest również zaangażowany w organizację spotkań.

– Ulica Francuska nie powinna mieć kompleksów do żadnej innej ulicy z lewobrzeżnej Warszawy. Gdzie indziej cień dają jedynie parasolki, a tutaj mamy głęboki cień wysokich drzew. Tak jak w Afryce! – zaznacza Mamadou. – Dlatego Baobab zaprasza i stara się w niebanalny sposób integrować lokalną społeczność. Każdy może uczestniczyć i poznać lepiej bogatą kulturę zachodniej Afryki. Stąd nasze hasło: „Zagrajmy pod Baobabem!”. Dla najmłodszych te kameralne muzyczno-taneczne spotkania będą piękną lekcją otwartości na inne kultury. Spotkania na Francuskiej mają być przede wszystkim fajną zabawą i pozytywnym przeżyciem – podkreśla.

We wrześniu odbędą się dwa ostatnie wydarzenia wpisane w program tegorocznych Muzycznych spotkań na Francuskiej.

Ogródek senegalskiej kawiarni Cafe Baobab wypełnią tym razem etniczne dźwięki z Senegalu i Gambii oraz brazylijska samba batucada.


6 września, 17:00 – SENEGAMBIA COLLECTIF
Kolektyw muzyków z Senegalu i Gambii, którzy poznali się właśnie w Café Baobab na Francuskiej: Pako Sarr (gitara, śpiew), Buba Kuyateh (kora, śpiew), Goo Ba (gitara, śpiew), Mamadou Diouf (djembe, śpiew), Mohamed M'bow (djembe, śpiew).
Zagrają utwory inspirowane tradycyjną muzyką Afryki Zachodniej oraz nowoczesnymi brzmieniami.


20 września, 17:00 – RITMODELIA
Ritmodelia czerpie muzyczne inspiracje z brazylijskiej samby ulicznej – jej rytmu, żywiołowości i siły wyrazu, a także etnicznych rytmów Afryki i Karaibów.
Zespół gra na brazylijkich bębnach, surdo, werblach caixas, repinique, chocalho, dzwonkach agogo i innych instrumentach perkusyjnych, które zostały wymyślone do grania w marszu na paradach.


Źródło: Organizator.


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy