Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Muzyczne spotkania na Francuskiej w Cafe Baobab: Ritmodelia
Kiedy
20 września 2014 (sobota) g. 17:00
Gdzie
Baobab Cafe, Francuska 31 (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
www.baobab-spotkania.pl
To wydarzenie jest częścią: Muzyczne spotkania na Francuskiej w Cafe Baobab

W wybrane soboty między 31 maja, a 20 września warszawscy afro-muzycy zapraszają na sobotnie koncerty, warsztaty muzyczne oraz jam sessions w ogródku senegalskiej kawiarni Café Baobab na Francuskiej.

– Café Baobab chce być czymś więcej niż tylko punktem gastronomicznym. Chcemy przypomnieć wielokulturowy charakter Saskiej Kępy, gdzie dawniej zamieszkali osadnicy z Holandii, jej walory rekreacyjne, które docenił król August III – mówi Mamadou Diouf, który jest również zaangażowany w organizację spotkań.

– Ulica Francuska nie powinna mieć kompleksów do żadnej innej ulicy z lewobrzeżnej Warszawy. Gdzie indziej cień dają jedynie parasolki, a tutaj mamy głęboki cień wysokich drzew. Tak jak w Afryce! – zaznacza Mamadou. – Dlatego Baobab zaprasza i stara się w niebanalny sposób integrować lokalną społeczność. Każdy może uczestniczyć i poznać lepiej bogatą kulturę zachodniej Afryki. Stąd nasze hasło: „Zagrajmy pod Baobabem!”. Dla najmłodszych te kameralne muzyczno-taneczne spotkania będą piękną lekcją otwartości na inne kultury. Spotkania na Francuskiej mają być przede wszystkim fajną zabawą i pozytywnym przeżyciem – podkreśla.

We wrześniu odbędą się dwa ostatnie wydarzenia wpisane w program tegorocznych Muzycznych spotkań na Francuskiej.

Ogródek senegalskiej kawiarni Cafe Baobab wypełnią tym razem etniczne dźwięki z Senegalu i Gambii oraz brazylijska samba batucada.


20 września, 17:00 – RITMODELIA
Ritmodelia czerpie muzyczne inspiracje z brazylijskiej samby ulicznej – jej rytmu, żywiołowości i siły wyrazu, a także etnicznych rytmów Afryki i Karaibów.
Zespół gra na brazylijkich bębnach, surdo, werblach caixas, repinique, chocalho, dzwonkach agogo i innych instrumentach perkusyjnych, które zostały wymyślone do grania w marszu na paradach.


Źródło: Organizator.


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy