Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Wystawa młodej polskiej fotografii w Pałacu Branickich
Kiedy
16 maja 2015 (sobota) g. 20:00 (do godz. 1.00 w nocy)
Gdzie
Pałac Branickich, ul. Miodowa 6 (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
www.wffa.eu
To wydarzenie jest częścią: Noc Muzeów na Warszawskim Festiwalu Fotografii Artystycznej 2015

1. Przestrzeń wspólna / przestrzeń własna

otwarcie wystawy: 16.05, godz. 19.30
termin wystawy: 16.05-30.05.2015
kuratorki wystawy: Klima Bocheńska, Magdalena Durda-Dmitruk

Młoda polska fotografia w ramach Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2015

Uczestnicy: Joanna Chudy, Michał Grochowiak, Jacek Kołodziejski, Wojtek Kostrzewa, Monika Masłoń, Michał Przeździk, Sonia Szóstak, Ula Tarasiewicz, Konrad Pustola, Magda Hueckel

Wystawa zbiorowa wybranych twórców młodej polskiej fotografii. Temat przewodni został przez nich zinterpretowany bardzo różnorodnie – zarówno w odniesieniu do wspólnej przestrzeni do wymiany doświadczeń artystycznych, dialogu, współpracy, tolerancji i otwartości na nowe doświadczenia, czy bliskie i odległe tradycje, dziedzictwo kulturowe itp., ale też jako przestrzeń wewnętrzna, intymna, służąca akcentowaniu swojej odmienności, indywidualności, tożsamości, wytyczaniu granic, alienacji i izolacji od tego co wspólne, generalne, ogólne.

2. Sylwia Krędzel Gravity Forest

otwarcie wystawy: 16.05, godz. 20.00
termin wystawy: 16.05-30.05.2015

Instalacja fotograficzna, Program Open w ramach Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2015.

Gravity Forest to instalacja fotograficzna, która ma charakter niezwykle efemeryczny i ulotny, zarówno w samej formie prezentacji, technicznych aspektach, jak i interprtacji autora. Tematem instalacji są osamotnione drzewa, które zostały potraktowane jako łącznik nieba i ziemi, rozumianych jako lekkość i ciężar. Instalacja może być rozpatrywana w kategorii fotografii-akcji bądź fotograficznego performance. Z założenia nastawiona jest na bezpośrednie doświadczenie odbiorcy i interakcję z nim. Żyje własnym życiem, a wręcz „oddycha“. Balony za sprawą ulatniającego się helu lub ingerencji inny, czy współpracy z otoczeniem, nieustannie się przemieszczają, zmieniają swoje położenie i poziom. Tym sposobem, każdego dnia instalacja wygląda inaczej i zarazem od początku powoli umiera.

3. Maciej Urlich Taka jestem

otwarcie wystawy: 16.05, godz. 20.00
termin wystawy: 16.05-30.05.2015

Program Open w ramach Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2015.

Dokumentacyjny cykl fotograficznych portretów przedstawia przypadkowe kobiety współczesnej dyskoteki. Ubiór, makijaż i sposób prezentacji swojego wizerunku jest ich własnym wyborem.

4. Bjargey Ólafsdóttir Johanna

otwarcie wystawy: 16.05, godz. 20.00
termin wystawy: 16.05-30.05.2015

Fotografia islandzka w ramach Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2015.

źródło: organizator