Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Noc Muzeów w Kadrze - Taniec w Malarstwie
Kiedy
16 maja 2015 (sobota) g. 17:00 - 21:00
Gdzie
Dom Kultury "Kadr”, ul. Gintrowskiego 32 (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
www.dkkadr.waw.pl
Plakat wystawy \"Taniec w Malarstwie\" prezentowanej w dniach 27.04-24.05.2015 w Galerii KADR
Plakat wystawy "Taniec w Malarstwie" prezentowanej w dniach 27.04-24.05.2015 w Galerii KADR

W programie:

17.00-18.00
- finisaż wystawy Taniec w Malarstwie – plonu multimedialnych warsztatów dla twórców profesjonalnych, zorganizowanych w 2014 roku przez primabalerinę Bożenę Kociołkowską
- poczęstunek

18.00-21.00
– projekcja fotografii, rysunków i obrazów powstałych podczas projektu Taniec w Malarstwie

Taniec w Malarstwie, to unikalny projekt Fundacji Sztuki Tańca niemający do tej pory precedensu w Polsce. Jest to wydarzenie dedykowane miłośnikom sztuki tańca i malarstwa. A przede wszystkim szerokiemu odbiorcy sztuk wizualnych. Autorką projektu jest wybitna tancerka - primabalerina Bożena Kociołkowska.

Organizatorzy pragnęli zwrócić uwagę odbiorców na źródła artystycznych inspiracji tworzenia sztuki i zainspirować artystów do utworzenia kolekcji opiewającej sztukę tańca i fenomen ludzkiego ciała w malarstwie. Cele te zostały zrealizowane przez: spotkania integracyjne, wykłady teoretyczne tematycznie związane z projektem, panele, pokazy praktyczne sztuki tańca, pokazy wybranych filmów baletowych i spektakli na żywo (z unikalną możliwością robienia zdjęć i rysunków w trakcie lekcji baletu współczesnego i klasycznego i prób generalnych w Teatrze Wielkim), oraz wystawy w Warszawie: w Galerii Freta, Galerii Lufcik (Dom Artysty Plastyka) i Galerii Inna.

Wystawa w Galerii KADR czynna w dniach 27.04-25.05.2015 jest kolejną prezentacją dzieł, które są nadal tworzone dzięki materiałom zebranym podczas trwania warsztatów – zdjęciom i szkicom powstałym podczas pokazów i lekcji.

W trakcie finisażu poczęstunek - gorące i zimne napoje, kruche ciasteczka.

Utrudniony dostęp dla osób niepełnosprawnych ruchowo - Dom Kultury mieści się na I piętrze bez windy.

źródło: organizator