Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Noc Muzeów w Centrum Promocji Kultury Praga Południe
Kiedy
16 maja 2015 (sobota) g. 19:00 (do godz. 2.00 w nocy)
Gdzie
Centrum Promocji Kultury Praga-Południe, ul. Podskarbińska 2 (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
www.cpk.art.pl
Dostęp dla niepełnosprawnych
Logo wystawy \"Rust in Peace\"
Logo wystawy "Rust in Peace"

W PROGRAMIE DWIE WYSTAWY

1. Wystawa grupy street art-owej Monstfur pt.: Rust in Peace

"Rust in Peace to przede wszystkim hołd złożony maszynom. Ich mechanika porównywalna z funkcjonowaniem żywego organizmu stała się punktem wyjścia do przygotowania konceptu tej wystawy. Degradacja, korozja, rdzewienie metalowych struktur i poszczególnych elementów składowych mechanizmów jest dla nas analogią do procesu przemijania człowieka. Taka animizacja pociągów sprawia że funkcjonują one na zasadzie „żywych trupów” przemierzających torowiska naszej codziennej rzeczywistości. Momentem przełomowym, który skłonił nas ostatecznie do podjęcia tego tematu był upadek fabryki FABLOKA (Polska Fabryka Lokomotyw). Świat tlenku żelaza, zardzewiałych tablic i industrialnych maszyn ustępuje powoli nowoczesnym składom kolejowym. Nie wartościujemy tego faktu a jedynie nawiązujemy z nim dialog."
Monstfur

O grupie: "Monstfur to organizm żyjący na polu sztuki, który żywi się pozostałościami poprzedniej epoki oraz produktami popkultury. Został powołany do życia jako niezobowiązujący koncept, by z czasem ewoluować do obecnego stanu. Od samego początku głównymi inspiracjami dla niego był szary świat, który po wchłonięciu i przetworzeniu stawał się nową jakością. Swoją sztukę tworzy na zardzewiałych blachach, starych tablicach informacyjnych, murach czy wreszcie płótnach.Jako okaz występuje w tym samym czasie na wszelkiej maści obszarach – od prestiżowych galerii, przez uliczne zakamarki, kończąc na opuszczonych fabrykach.Gdyby można było opisać go jednym wyrażeniem byłoby to polski horror – film klasy B zainspirowany rodzimą rzeczywistością i w niej mający swoją genezę."

2. Wystawa Co nam zostało z tych lat? - polska sztuka użytkowa 1956 - 1975

Na wystawie prezentowane będą przedmioty z kolekcji Tomasza Dziewickiego od 1957 do 1975 roku. Będzie można zobaczyć całe spektrum designu z tamtych lat, od wyrobów szklanych, ceramicznych, biżuterii, zabawek, plakatów, a nawet mebli.

„Myślę, że jest on człowiekiem dysponującym obecnie jedną z najkompletniejszych baz danych na temat polskiego designu lat 60. W spektrum jego zainteresowań oprócz porcelanowych figurek, wazonów i pater znalazło się całe niemal uniwersum estetyczne, które wielu z nas pamięta jako urocze tło dla akcji “Wojny Domowej”.”

Maurycy Gomulicki

Na obie wystawy jest dostęp dla osób niepełnosprawnych.

***

Wydarzenie towarzyszące Nocy Muzeów w CPK:
Koncert zespołu ATMASFERA o godz. 21:00

Zespół Atmasfera stworzył na bazie starożytnych mantr utwory muzyczne, które ożywiają ciało do tańca, inspirują umysł do twórczości, a także oczyszczają i uwalniają emocje oraz wypełniają niesamowicie pozytywną energią i mocą. Utwory te stanowią bazę do wspólnej improwizacji zarówno twórców jak i widzów. To wydarzenie, które wprowadza harmonię, wewnętrzną radość, oraz spokój… Projekt ciężko opisać bowiem są to emocje, stany i odczucia, których nie sposób objąć słowami.
To nie tylko koncert, ale także:
- interaktywny projekt angażujący uczestników
- jam session
- niecodzienne wydarzenie kulturalne
- gigantyczna wymiana pozytywnej energii

źródło: organizator


Multimedia