Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Noc Muzeów w Warsztacie Artystycznym – Żoliborz Komedy
Kiedy
16 maja 2015 (sobota) g. 18:00 (do godz. 1.00 w nocy)
Gdzie
Warsztat Artystyczny, ul. Krasińskiego 18 (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
www.warsztatartystyczny.com
Dostęp dla niepełnosprawnych
Plakat wydarzenia
Plakat wydarzenia

Podczas Nocy w Muzeum na ścianach Warsztatu zostanie wykonany mural inspirowany życiem i twórczością Krzysztofa Komedy. Artysta mieszkał i tworzył na Żoliborzu. Akcja zapoczątkuje cykl wydarzeń związanych z graffiti w Warsztacie, mających na celu ożywienie niegdyś "artystycznego" Żoliborza. Organizatorzy chcieliby pokazać jak wielu ważnych artystów i twórców mieszkało kiedyś w tej dzielnicy i jak wielu zamieszkuje ją teraz, aktywnie tworząc aby Żoliborz nie był tylko "artystyczny" z nazwy.

Grafika zostanie wykonana poprzez wycinanie z szablonów motywów graficznych i odbijanie ich na ścianie za pomocą farb i sprayów. W trakcie wydarzenia zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć z bliska jak wygląda tworzenie graffiti i na czym polega praca, której efekty ogląda się zazwyczaj ,"po" realizacji. Będzie to również okazja do rozmowy z aktywnymi artystami działającymi w przestrzeni miejskiej Warszawy i zadania wszelkich pytań związanych z tworzeniem tego typu prac.

Podczas działania organizator chce również włączyć zwiedzających w dyskusję na temat: po co nam sztuka w przestrzeni miejskiej oraz poruszyć temat: "czym różni się mural od streetartu?". Grafika zostanie wykonana przez ekipę Warsztatu Artystycznego oraz zaproszonych gości - grupę Ad manum. Ad manum to profesjonaliści jeśli chodzi o murale ścienne. W swoim dorobku mają już kilka ważnych dzieł w przestrzeni miejskiej Warszawy: "Esperanto" i ,"Kobiety Muranowa" na warszawskim Muranowie, "Mity słowiańskie" na Mokotowie, "Pomarańczarka" w Falenicy czy elewacja żoliborskiego Kina Elektronik.

Wydarzeniu będą towarzyszyć interpretacje muzyczne utworów Komedy. Dodatkową atrakcją będzie również przygotowany stół do sitodruku. Zwiedzający będą mogli również odbić techniką serigrafii przygotowany przez nas wzór na przyniesionych przez siebie t-shirtach i torbach. Koszt odbicia wzoru to symboliczne 10 zł (koszty związane z zakupem farb do sitodruku).

Na wydarzenie jest dostęp dla niepełnosprawnych – lokal znajduje się na parterze z podjazdem.

źródło: organizator


Multimedia