Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Koncert kameralny na Skwerze
Kiedy
15 czerwca 2015 (poniedziałek) g. 21:00
Gdzie
Skwer, ul. Krakowskie Przedmieście 60A (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny

W programie m.in: Muczynski, Sancan, Creston, Berio, Theodorakis.

Występują:

Theodore Kerkezos - saksofon
Agnieszka Kopacka- Aleksandrowicz - fortepian

TheodoreKerkezos
Wybitny saksofonista, doktor nauk muzycznych, barwna postać, fascynujący artysta świadomy swoich greckich korzeni. Ukończył Konserwatorium w Atenach (w klasie Babis’aFarantatos’a), następnie kontynuował naukę w Paryżu u Daniela Deffayetoraz w Bordeaux u Jean-Marie Londeix. Jego pierwszym instrumentem była mandolina. Zafascynowany perkusją, jako nastolatek grał w zespole rockowym. Zanim został saksofonistą był ośmiokrotnym mistrzem Grecji w gimnastyce artystycznej (sześć srebrnych , siedem brązowych medali.) Jest profesorem w Konserwatorium-NakasBerklee College of Music-Bostonie. Od 2012 jest honorowym członkiem Wydziału Sztuki Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych. W grudniu tego samego roku, otrzymał najwyższe odznaczenie Doktora Sztuk Muzycznych od Ministerstwa Edukacji Federacji Rosyjskiej za wybitne zasługi jako profesor i wykonawca rosyjskiej i międzynarodowej sceny muzycznej.W tym samym roku został mianowany na honorowego członka Greckiego Związku Kompozytorów.
Dwukrotnie nominowany przez wytwórnię NAXOS, dla której nagrał cztery swoje płyty, do nagrody GRAMMY - w kategoriach: "najlepszy solista" oraz "najlepszy album klasyczny". Występował i nagrywał jako solista z najwybitniejszymi orkiestrami takimi jak: London Symphony, London Philharmonic, the Philharmonia (of London), St. Petersburg Philharmonic, “Tchaikovsky” Moscow Radio Symphony, Moscow Soloists, New Moscow Opera Orchestra, Zurich Symphony, Berliner Symphoniker, Nuremberg Symphony, Meinenger Symphony, Thuringen Philharmonic, Athens and Thessaloniki State Symphonies, Bucharest Philharmonic, Janacek Philharmonic, Bilbao Symphony, Slovak Philharmonic, Slovak Radio, Athens Radio, Sofia Radio and Romanian National Radio Symphony. Prowadzi kursy mistrzowskie na uniwersytetach w Bostonie, Providence, Princeton, Louisiana State, Southeastern Louisiana, Los Angeles, w Pekinie, Moskwie, Petersburgu, Bratysławie), Warszawie i Kijowie.

Agnieszka Kopacka- Aleksandrowicz
Pianistka i kameralistka. Absolwentka warszawskiej Akademii Muzycznej, klasy fortepianu prof. Kazimierza Gierżoda i kameralistyki fortepianowej prof. Mai Nosowskiej. Współpracuje z wieloma instrumentalistami różnych specjalności, jednak w centrum jej muzycznych zainteresowań znajduje się repertuar przeznaczony na instrumenty dęte i fortepian. Aby popularyzować mało w Polsce znaną, a niezwykle ciekawą kameralną literaturę muzyczna , pisaną właśnie na te instrumenty, zainicjowała powstanie sekstetu Gruppo di Tempera, w którym fortepianowi towarzyszy klasyczny kwintet dęty. Ważnym obszarem jej działalności jest współpraca z orkiestrami: Sinfonią Varsovią (m.in. tournee z Ann-SophieMutter – fortepian solo w Particie W. Lutosławskiego) , Polską Orkiestrą Radiową (koncert prowadzony przez Ennio Morricone na Festiwalu Muzyki Filmowej w Warszawie), Orkiestrą Filharmonii Narodowej, Wrocławską Orkiestrą Kameralną” Leopoldinum” (nagranie płyty z kameralną muzyką E. Krenka) czy wiedeńską Morphing Chamber Orchestra (koncert z Bobby’mMcFerrinem na Festiwalu „GaudeMater”). Jako muzyk orkiestrowy bierze udział w bardzo wielu koncertach krajowych i zagranicznych, a także w nagraniach płytowych i archiwalnych. W tym zakresie ściśle współpracuje z Polską Orkiestrą Radiową, nagrywając muzykę filmową i telewizyjną. Do najważniejszych należy współpraca z kompozytorem Janem A. P. Kaczmarkiem (m.in. muzyka do filmów: „Kto nigdy nie żył”, „Evening”, „Wojna i pokój”). Od wielu lat związana z warszawską Akademią Muzyczną jako wykładowca – akompaniator. Swoje pedagogiczne pasje realizuje ponadto w Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina czyli popularnej „Bednarskiej”. Za swoją pracę akompaniatorską i działalność kameralną została wyróżniona na wielu konkursach i festiwalach muzycznych.

źródło: organizator