Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Slow Weekend w Soho Factory
Kiedy
21 czerwca 2015 (niedziela) g. 10:00 - 20:00
Gdzie
Soho Factory, ul. Mińska 25 (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny

Slow Weekend to największa impreza w Polsce promująca trend „Slow”, czyli styl życia stojący w opozycji do coraz większego współczesnego pędu, i nadmiernego konsumpcjonizmu. Trend lansuje zdrowy, a także etyczny styl życia. Podczas wydarzenia będziemy mogli odwiedzić strefę VEGE, w której nie tylko zjemy wegetariańskie przysmaki. W namiocie Magazynu Vege będzie można kupić książki o tematyce wegetariańskiej i pro zwierzęcej oraz gadżety (torby, koszulki, drobne akcesoria), z których całkowity dochód zostanie przekazany na cele statutowe Fundacji Viva m. in. wydawanie magazynu Vege. Wykład na temat „Korzyści i zagrożenia diet roślinnych”, który poprowadzą dietetyczki z Wege Centrum. Będą także dostępne materiały edukacyjne dotyczące zdrowego i etycznego stylu życia oraz porady dietetyczne. Podczas imprezy będzie można kupić naturalne kosmetyki, produkowane bez zbędnej chemii i nietestowane na zwierzętach.

Slow Weekend po raz kolejny zaangażuje się w działania charytatywne. Zbierane będą środki na Schronisko dla zwierząt w Korabiewicach, a Michał Torzecki, warszawski artysta i malarz zaprezentuje swoje prace obrazujące zwierzęta do adopcji. Część dochodu ze sprzedaży prac zostanie przekazana na rzecz Fundacji Viva, a dokładnie na namiot edukacyjny w Schronisku!

Slow Weekend to także ubrania, biżuteria, akcesoria czy designerskie meble. Większość z nich produkowana jest w małych ilościach lub nakładach, co sprawia, że stają się doskonałą alternatywą dla sieciowych sklepów i wielkich producentów. Podczas imprezy wystawi się m.in. SHOWROOM www.showroom.pl - Partner Strategiczny Slow Weekend.

Nie zabraknie również jedzenia, będzie można kupić ekologiczne produkty bezpośrednio od producentów, a także spróbować przysmaków.

Partner Slow Weekend ELLE DECORATION zorganizuje strefę dla najmłodszych. W programie m.in.:
- Warsztaty malowania ceramiki z ELLE DECORATION
- Kącik gier GRANNA i konkurs plastyczny z nagrodami
- Warsztaty mydlarskie z FORMY KOLORY
- Wystawa aktywnościowa JASNOWIDZE & warsztaty kreatywne dla dzieci
- Tworzenie wielkiej makiety miasta wspólnie z Wydawnictwem Dwie Siostry
- Kącik kreatywny Misia Lubisia – warsztaty tworzenia zabawek i gier edukacyjnych przy użyciu patyczków, klamerek, papierowych talerzyków i kartonów
- Malowanie buziek
- Specjalne atrakcje w strefie DULUX
- Plac zabaw dla dzieci INCA PLAY
- Ubranka dla małych i dużych dzieci z Ursus Fanshop Kids
- Strefa leżaków ELLE Decoration

W Strefie chillout na uczestników czekać będą leżaki, muzyka, drinki bezalkoholowe i alkoholowe, stoiska z make up’em i Barber Shop.

Goście ze zwierzętami mile widziani.

źródło: organizator