Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Trzeci Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier
Kiedy
24 września 2015 (czwartek) - 11 października 2015
Gdzie
Warszawa
zamknij
Trzeci Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier
Trzeci Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier

Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier to wydarzenie wyjątkowe. To pełna rozmachu impreza, podczas której w teatrach, na wystawach i warsztatach mogą spotykać się wszyscy mieszkańcy Warszawy i goście; także ci, dla których kultura na co dzień jest trudno dostępna.

Każdy może przyjść, każdy jest zaproszony. Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier to wydarzenia, w których brać mogą udział wszyscy – pełnosprawni i niepełnosprawni.

Te wydarzenia są pełnowartościowe artystycznie, różnica jest tylko taka, że wszystkie są dostępne dla osób z niepełnosprawnością.
Niewidomy w teatrze czy na wystawie, głuchy na warsztatach muzycznych, wózkowicz na tańcach? Normalna sprawa. Podczas Tygodnia będą czerpać ze stołecznej kultury pełnymi garściami. Kultura jest bowiem dostępna dla każdego, jest obszarem wolnym od wykluczeń, stereotypów, kalek myślowych i lęków, których źródłem zwykle jest niewiedza.

Korzeniami WTKBB sięga zdarzeń, które dzieją się w Warszawie od 2008 roku i które zostały zainicjowane z myślą o osobach z niepełnosprawnością sensoryczną (niewidomi, niesłyszący). To dla nich zaczęto tworzyć audiodeskrypcję (czyli opis spektaklu lub wystawy odsłuchiwany podczas uczestniczenia w danym wydarzeniu) i napisy dla niesłyszących - dodawane do każdego przedsięwzięcia opatrzonego logiem Poza Ciszą i Ciemnością.

WTKBB to krok dalej – możliwość wyboru spośród dostępnych wydarzeń artystycznych. To fantastyczne otwarcie kolejnego sezonu kulturalnego.

Osoby z niepełnosprawnością mogą liczyć na: audiodeskrypcję i tyflografiki (niewidomi i niedowidzący), tłumaczenie na język migowy, napisy dla niesłyszących i pętlę indukcyjną (niesłyszący i niedosłyszący). Część miejsc jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich; w innych miejscach osoby z niepełnosprawnością ruchu mogą, jeśli tylko przyjmą taką pomoc, liczyć na wsparcie asystentów.


źródło: Organizator


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy