Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Koncert Krzysztof Fetras Quartet "Odpust”. 12/14 Jazz Club
Kiedy
9 listopada 2015 (poniedziałek) g. 19:30
Gdzie
12/14 Klub jazzowy, ul. Piwna 12/14 (mapa)
zamknij
Bilety
* Bilety dostępne on-line (http://krzysztof-fetras-quartet.evenea.pl/) lub w kasie klubu. Dla artystów, dziennikarzy i studentów przysługuje zniżka -25%. ** Możliwość rezerwacji telefonicznej 22 635 49 49.
Cena
45 zł - 60 zł
www.12on14club.com
Koncert Krzysztof Fetras Quartet \"Odpust”. 12/14 Jazz Club
Koncert Krzysztof Fetras Quartet "Odpust”. 12/14 Jazz Club

Koncert „Krzysztof Fetras Quartet - Odpust”

Zapraszamy na koncert promujący nową płytę KRZYSZTOF FETRAS QUARTET „Odpust” (2015). Płytę nagrano analogowo, na żywo w studio Tonn w Łodzi. Nietypowy kwartet, oprócz leadera grającego czystym dźwiękiem gitary jazzowej oraz akustycznych w tle jest także drugi gitarzysta Tomasz Król obsługujący akustyczne i głównie przesterowaną wnosząc też eksperymenty brzmieniowe. Gitara jazzowa jest tu szeroko stosowana w każdej niemal odmianie.

Kompozycje napisał Krzysztof Fetras jeden z czołowych gitarzystów na polskiej scenie jazzowej. Muzyka inspirowana melodycznym pozorne prostym graniem zarówno w kompozycjach jak i w solowych improwizacjach, sprawia początkowo wrażenie łatwej w odbiorze i przyswajalnej, jest alternatywą dla współczesnego jazzu często unikającego zbyt prostej melodyki. W nie pozbawionej wpływów folku propozycji jest wiec próba śmiałego nawiązania do melodyki jak choćby dawniej w jazzie tradycyjnym. To muzyka gitarowa skierowana zdecydowanie do wrażliwego słuchacza, zabierając go w radosną i czasem w pełną nostalgii podróż.

Płyta "Odpust" łączy koncepcję melodycznych wysmakowanych kompozycji z improwizacjami płynnie przechodzącymi do rozbudowanej gry zespołowej czasem nieoczekiwanie z pogranicza free.

Tak też intrygująco gra na koncertach cały kwartet balansując na krawędzi bardzo różnych stylistyk, zwłaszcza pomiędzy akustyczną i elektryczną do czego prowokuje charakter samej gitary we współczesnej muzyce.

Tuż po nagraniu i wydaniu płyty nastąpiła zmiana oryginalnego składu.. W tym koncercie będziemy mieli okazję usłyszeć bardzo młodego utalentowanego studenta klasy kontrabasu warszawskiego wydziału jazzu, Rafała Różalskiego.

Krzysztof Fetras Quartet:

Krzysztof Fetras – gitara
Tomasz Król – gitara, akordeon
Rafał Różalski – kontrabas
Jarosław Graś – perkusja

źródło:12/14 Jazz Club


Multimedia