Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Festiwal Budynków - 2. odsłona - Szkoła Główna Handlowa
Kiedy
4 grudnia 2015 (piątek) - 6 grudnia 2015
Gdzie
Warszawa (różne lokalizacje)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
centrumarchitektury.org/projekty/festiwal-budynkow

Centrum Architektury i Polski Holding Nieruchomości S.A. mają zaszczyt zaprosić na drugą odsłonę Festiwalu Budynków – ruchomego święta warszawskiej architektury.

Podczas drugiej, grudniowej edycji Festiwalu Budynków organizatorzy zapraszają do odwiedzin historycznego kampusu Szkoły Głównej Handlowej przy al. Niepodległości. Ten zaprojektowany i jedynie częściowo zrealizowany w dwudziestoleciu międzywojennym kompleks nie daje się łatwo przypisać do konkretnego stylu czy nurtu. Ekspresjonizm, styl narodowy, wczesny modernizm, a może art déco? Zróżnicowany detal oraz bogactwo form stanowią o niezwykłym kunszcie architekta kompleksu Jana Koszczyca-Witkiewicza oraz kontynuatora jego dzieła po II wojnie światowej, Stefana Putowskiego.

Podczas festiwalu będzie można zwiedzić z przewodnikami oryginalne wnętrza – aule wykładowe, bibliotekę czy Zakłady Doświadczalne; dowiedzieć się więcej o kampusie SGH, jego architekturze i historii; zapoznać się z nieco zapomnianą sylwetką jego twórcy – poszukującego własnej wersji polskiego stylu narodowego Jana Koszczyca-Witkiewicza, jednego z „pierwszych modernistów” i brata stryjecznego Witkacego; poznać warszawską architekturę poprzez statystyki, mapy i nowocześnie zwizualizowane dane w prezentacji przygotowanej przez katowicki Medialab; wziąć udział w koncercie muzyki współczesnej w Auli Spadochronowej, skomponowanej specjalnie dla tej przestrzeni.

Grudniowa edycja Festiwalu Budynków włączona została w obchody 110-lecia Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Program:
4.12. piątek – 18.00
– wykład Karola Piekarskiego „Zabudowa miasta Warszawy w obrazach graficznych (według danych historycznych urzędu statystycznego, map, materiałów archiwalnych oraz innych zasobów sieciowych)” (budynek G, aula VI)

5.12. sobota – 12.00
– spacer z Joanną Koszewską i Grzegorzem Miką po kampusie SGH, I tura (miejsce zbiórki: podcienia budynku A, ul. Rakowiecka 24)

5.12. sobota – 16.00
– wykład prof. dr hab. Marty Leśniakowskiej „Architekt nieznany? Jan Koszczyc-Witkiewicz i jego architektura” (budynek G, aula V)

5.12. sobota – 21.00
– koncert Michała Górczyńskiego „Wołanie na budynek i klarnet” (budynek G, Aula Spadochronowa)

6.12. niedziela – 12.00
– spacer z Joanną Koszewską i Grzegorzem Miką po kampusie SGH, II tura (miejsce zbiórki: podcienia budynku A, ul. Rakowiecka 24)

6.12. niedziela – 15.30
– wykład prof. dr hab. Marty Leśniakowskiej „Architektura światła. Kampus Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie” (budynek G, Aula Główna)

źródło: Centrum Architektury