Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny "Floralia Muzyczne" 2017
Kiedy
21 maja 2017 (niedziela) - 25 czerwca 2017 g. 14:00 (początek koncertów godz. 14.00 i/lub 15.00)
Gdzie
Ogród Botaniczny PAN w Powsinie, ul. Prawdziwka 2 (mapa)
zamknij
Bilety
Bilet do Ogrodu jest jednocześnie biletem na koncert
tifc.chopin.pl/index.php?DOC=koncerty_floralia

Zapoczątkowany w 1996 roku festiwal Floralia Muzyczne jest wyjątkową imprezą promującą młodych utalentowanych pianistów. Jest również okazją do wysłuchania, jak światowej sławy pianiści grają Chopina i innych romantycznych kompozytorów.

"Niewiele jest tak urzekających miejsc jak Ogród Botaniczny PAN w Powsinie. Położony między Wilanowem a Konstancinem – niezwykle atrakcyjnymi dzielnicami Warszawy – Ogród wyróżnia się wyjątkowym pejzażem: prześliczne azalie, rododendrony, magnolie, róże, czy irysy w otoczeniu starych dębów, różnorodnych iglaków, lip, czy topoli zachwycają oczy każdego. Ogrodowy krajobraz uzupełniają zaciszne alejki, małe mostki i romantyczne zaułki. W tej urokliwej scenerii, w letnie niedzielne popołudnia, na tarasie zabytkowego dworku – popularnej „Fangorówki” – odbywają się recitale fortepianowe w ramach Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego „Floralia Muzyczne – Muzyka w Kwiatach”. Od 1996 roku, Ogród podczas Festiwalu był miejscem kilkuset muzycznych wydarzeń i przy udziale licznej publiczności gościł wielu światowej sławy artystów, rodzimych i zagranicznych. Festiwal stworzył również Estradę Młodych dla adeptów sztuki pianistycznej, gromadząc laureatów konkursów, studentów i absolwentów Akademii Muzycznych, a także uczniów Szkół Muzycznych II stopnia. Młodzi artyści mieli więc szanse na przygotowanie się do występów publicznych, przystosowanie się do przyszłej samodzielnej pracy na estradach koncertowych. Ogłada, pewność siebie w wykonywaniu przygotowanego repertuaru i atrakcyjność estradowa wymagają przecież wiele lat wytrwałej pracy zarówno w szkole, na uczelni jak i później, w samodzielnym życiu artystycznym. Nic dziwnego, że Festiwal dorobił się swojej wiernej publiczności, która przybywa z Warszawy i okolic, aby uczestniczyć w festiwalowych koncertach. W tym miejscu nie ma pisku opon, sygnałów alarmowych czy też odgłosów przelatujących samolotów. Jest cisza, urzekająca przyroda oraz czarodziejski i barwny świat muzyki."

Dyrektor artystyczny Festiwalu
Anna Maria Stańczyk

Źródło: Organizator.


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy