Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Festiwal Wszystkie Mazurki Świata 2017 - „Nurty-Wiry-Wisła”
Kiedy
17 kwietnia (poniedziałek) - 22 kwietnia 2017
Gdzie
Warszawa (Centralna Biblioteka Rolnicza, Forteca Kręgliccy, Okolice kościoła pokamedulskiego, Mazowiecki Instytut Kultury, Centrum Promocji Kultury, Siedziba Orkiestry Sinfonia Varsovia, Ambasada Muzyki Tradycyjnej, Rotacyjny Dom Kultury, Nowy Świat Muzyki)
zamknij
Bilety
Koncerty 20-25 zł, Noc Tańca 30 zł, warsztaty 5 -10 zł wejście, Targowisko Instrumentów 10 i 5 zł. Na koncerty i warsztaty osoby do lat 16 i emeryci – wstęp wolny. Poniedziałek Mazurkowy, klub festiwalowy - wstęp wolny. Karnet na wydarzenia 110 zł, na warsztaty 50 zł.
www.festivalmazurki.pl

Wydarzenia

1 2

Festiwal Wszystkie Mazurki Świata to tygodniowe święto muzyki tradycyjnej z różnych regionów Polski. W wielu miejscach Warszawy będzie można do woli słuchać, tańczyć, grać i śpiewać, praktykować muzykanckie rzemiosło pod okiem wiejskich mistrzów, podpatrywać jak powstają tradycyjne instrumenty. Nie zabraknie też muzyki gości z zagranicy.

Festiwal Wszystkie Mazurki Świata powstał w 2010 roku i od tego czasu odbywa się dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Celem festiwalu jest promocja polskiej tradycyjnej muzyki oraz tańca w formach niestylizowanych czyli zaczerpniętych bezpośrednio od wiejskich muzykantów i tancerzy. Każda edycja festiwalu realizowana jest poprzez szereg działań, w które angażują się wiejscy wykonawcy starszego pokolenia, profesjonalni muzycy i młode pokolenia entuzjastów muzyki tradycyjnej. Udział tych różnorodnych grup i niezwykła atmosfera spotkania sprawia, że festiwal przyciąga coraz szerszą polską i zagraniczną publiczność.

Festiwal Wszystkie Mazurki Świata objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współfinansowano przez m. st. Warszawa oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

źródło: organizator


Multimedia


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy