Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Giulia y Los Tellarini w Fabryce Trzciny
Kiedy
23 października 2009 (piątek) g. 20:00
Gdzie
Fabryka Trzciny, ul. Otwocka 14 (koncert z miejscami stojącymi, wstęp od lat 18) (mapa)
zamknij
Bilety
bilety: 110 zł, od 19 października 130 zł, Shortcut.pl, Ticketpro.pl; Fabryka Trzciny, tel. 022 818 60 39; Traffic Club, tel. 022 692 14 30
http://www.fabrykatrzciny.pl/repertuar-show48-p1.html#gora
Dostęp dla niepełnosprawnych

Giulia y Los Tellarini - gwiazda muzyczna filmu Woody’ego Allena „Vicky Cristina Barcelona” wystąpi na zaproszenie Agencji STX JAMBOREE oraz Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny. Koncert grupy odbędzie się w ramach imprezy premierowej najnowszej, czwartej części kompilacji Sygnowano Fabryka Trzciny.

Muzyka zespołu Giulia y Los Tellarini charakteryzowana jest jako unikatowe połączenie sugestywnego chanson, hiszpańskiego tremendismo i meksykańskiej tragedii, a także subtelnego jazzu, ale można w niej odnaleźć jedyną w swoim rodzaju fuzję elementów muzycznych z całego świata. Jak wspomina sama wokalistka, członkowie zespołu pochodzą z Hiszpanii, Ameryki Południowej i Niemiec, każdy wyrastał w innej muzycznej kulturze, dlatego tak świetnie potrafią łączyć różne brzmienia.

Muzyka zespołu uwiodła setki tysięcy fanów na całym świecie w tym słynnego reżysera Woody’ego Allena, który wybrał utwory grupy na tło muzyczne filmu „Vicky Cristina Barcelona”, a jeden z nich „Barcelona” uczynił nawet tematem przewodnim swojego dzieła. Film odniósł ogromny sukces po obu stronach Atlantyku, a dzięki niemu o muzyce zespołu zaczęto głośnio mówić na całym świecie. Utwory z ich debiutanckiej płyty „Eusebio” (polska premiera płyty odbyła się w maju br.) będzie można na żywo usłyszeć już 23 października w Warszawie.

Koncert odbędzie się w ramach cyklu imprez promujących kompilacje płytowe Sygnowano Fabryka Trzciny. Tym razem, w towarzystwie zespołu Giulia y Los Tellarini, a także DJ Cpt. Sparky będziemy świętować ukazanie się na rynku już czwartej części tej niezwykle popularnej serii płytowej, której druga odsłona osiągnęła status złotej płyty. Tak jak na poprzednich częściach kompilacji tak i tym razem będzie można posłuchać doskonale dobranego i wyselekcjonowanego repertuaru wykonawców, którzy w przeszłości gościli na scenie Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny. Na dwupłytowym albumie znajdą się m.in nagrania: Alice Russell, Caravan Palace, Parov Stelar, Matthew Herbert, Jimi Tenor, Transglobal Underground, Mum, Waglewski / Fisz / Emade, Chango Spasiuk, Raz Dwa Trzy, Lambchop i…. oczywiście Giulia y Los Tellarini.

Repertuar najnowszej części kompilacji Sygnowano Fabryka Trzciny został dobrany przez Stanisława Trzcińskiego, twórcę takich serii albumów płytowych jak Pozytywne Wibracje, Pieprz i Wanilia, Pinacolada, After Hours, a także promotora koncertowego i producenta muzycznego oraz dyrektora zarządzającego Agencji STX JAMBOREE.

materiał nadesłany