Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Warsaw Gallery Weekend
Kiedy
22 września 2017 (piątek) - 24 września 2017
Gdzie
Warszawa
zamknij
Bilety
wstęp wolny
www.warsawgalleryweekend.pl

Zobacz w serwisie


Warszawskie galerie już po raz 7. zapraszają na Warsaw Gallery Weekend – największy cykliczny przegląd sztuki współczesnej w Polsce. Przez trzy wrześniowe dni (22–24.09) kilkudziesięciotysięczna publiczność będzie mogła nie tylko obejrzeć blisko 30 przygotowanych specjalnie na tę okazję wystaw, ale także osobiście spotkać się z ich autorami i kuratorami, wziąć udział w spotkaniach, dyskusjach, oprowadzaniach i imprezach.

Warsaw Gallery Weekend tradycyjnie otwiera sezon artystyczny nad Wisłą, równocześnie już od kilku lat jego międzynarodowa ranga przyciąga rzeszę specjalistów – kuratorów, dziennikarzy, krytyków oraz dyrektorów czołowych galerii i muzeów – z całego świata. Warszawa uznawana jest za najdynamiczniej rozwijającą się scenę artystyczną w Europie i stały punkt zagranicznych podróży artystycznych. WGW to doskonała okazja, by zapoznać się z najnowszymi dziełami uznanych artystów, odkryć gorące nazwiska czy dokonać zakupów do kolekcji.

Dla organizatorów wydarzenia najważniejszy jest jednak bezpośredni kontakt z miłośnikami sztuki, także z osobami, które do galerii zaglądają sporadycznie. W przeciwieństwie do dużych instytucji muzealnych galerie to miejsca, gdzie w kameralnej atmosferze można osobiście porozmawiać z artystami, kuratorami i właścicielami galerii, poznać najświeższe tendencje i ciekawostki z rynku sztuki. To także szansa, by dowiedzieć się, czym jest galeria sztuki współczesnej – przestrzenią eksperymentu, wykuwania nowych idei, miejscem, w którym toczy się życie artystyczne miasta.

Wyjątkowość WGW bierze się zarówno z ponadprzeciętnej skali (blisko 30 lokalizacji w całej Warszawie!), jak i niespotykanej nigdzie indziej różnorodności. Zaproszeni artyści tworzą sztukę w najrozmaitszych jej przejawach: od klasyków fotografii i sztuki wideo (Galeria Asymetria, Fundacja Archeologia Fotografii, Pola Magnetyczne, Arton) do sztuki performance (Monopol, Le Guern), od sztuki feministycznej i politycznej (lokal_30, Instytut Fotografii Fort) do myślenia magicznego (BWA Warszawa), od malarstwa i obiektów przestrzennych (Fundacja Galerii Foksal, Le Guern, Stereo, Kasia Michalski) do rękodzieła tekstylnego (Biuro Wystaw). Silną reprezentację będzie miało także pokolenie artystów młodych, ale już obecnych w zagranicznym obiegu sztuki współczesnej (galerie Czułość, Dawid Radziszewski, m2, Szydłowski, Rodriguez, Stroboskop i Wizytująca) oraz twórców o uznanej randze międzynarodowej (Leto, Raster, Piktogram oraz Propaganda).

Wszystkie wystawy w ramach WGW są prezentowane po raz pierwszy – zostały przygotowane przez galerie specjalnie na tę okazję, wiele prac przyjedzie wprost z pracowni artystów. Program wydarzenia uzupełniają spotkania, debaty i oprowadzania kuratorskie organizowane we współpracy z partnerami instytucjonalnymi (CSW Zamek Ujazdowski, Zachęta, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Narodowe) oraz mecenasami wydarzenia (T-Mobile, Suzuki).

Warsaw Gallery Weekend organizowany jest oddolnie przez czołowe warszawskie galerie prywatne. Większość wystaw będzie czynna do końca października 2017 roku.

GALERIE:

1. ARTON
2. ASYMETRIA
3. BIURO WYSTAW
4. BWA WARSZAWA
5. CZUŁOŚĆ
6. DAWID RADZISZEWSKI
7. FUNDACJA ARCHEOLOGIA FOTOGRAFII
8. FUNDACJA GALERII FOKSAL
9. INSTYTUT FOTOGRAFII FORT
10. KASIA MICHALSKI GALLERY
11. LE GUERN
12. LETO
13. LOKAL_30
14.
15. MONOPOL
16. PIKTOGRAM
17. POLA MAGNETYCZNE
18. PROFILE
19. PROPAGANDA
20. RASTER
21. RODRIGUEZ GALLERY
22. STEREO
23. STROBOSKOP
24. GALERIA SZYDŁOWSKI
25. WIZYTUJĄCA GALERIA
26. GALERIA WSCHÓD

źródło: organizator