Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


BREAKING Academy w DK Zacisze
Kiedy
13 września 2016 (wtorek) - 20 czerwca 2017 g. 16:35 - 20:30 (1x w tygodniu 80 zł ryczałt miesięczny lub 300 zł/semestr, 2x w tygodniu 130zł/m-c. Zajęcia jednorazowe próbne 20 zł.)
Gdzie
Dom Kultury "Zacisze", ul. Blokowa 1 (Dojazd: 190, 805, 718, 738 przystanek Tużycka, 512 przystanek Kościeliska, 527 przystanek Młodzieńcza.) (mapa)
zamknij
Bilety
1x w tygodniu 80 zł ryczałt miesięczny lub 300 zł/semestr, 2x w tygodniu 130zł/m-c. Zajęcia jednorazowe próbne 20 zł.
www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/274

Zajęcia we wtorek, godz. 16.35-17.35 i czwartek, godz. 19.15-20.30.
Instruktor: Łukasz Depa.


Zajęcia breakdance dla osób w wieku 7-15 lat. Grupa dla początkujących oraz dla tych, którzy opanowali już podstawowe techniki tego tańca i chcą je doskonalić poprzez ćwiczenia. W programie taniec breakdance oraz ćwiczenia siłowo-sprawnościowe, w tym kroki wykonywane „w parterze” czyli rękami i nogami, a często całym ciałem na ziemi. Efektem zajęć będzie utworzenie formacji, która będzie brała udział w prezentacjach i zawodach.

Breakdance jest niezwykle efektowny. Z podziwem patrzymy na występy b-boyów – ich akrobatyczne ewolucje połączone z czystym, rytmicznym tańcem i muzyką. Toprock, power moves, freeze i footwork… Łukasz Depa wyjaśni i pokaże. Breakdance to ciągłe ćwiczenia i nigdy nie jest tak, że b-boy umie wszystko, on cały czas się uczy. I ciągle trzeba powtarzać nowo zdobyte umiejętności i poznane kroki, a jednocześnie bardzo ważna jest zdolność improwizacji. Breakdance to taniec trudny, wymagający dużej sprawności fizycznej oraz systematycznego, intensywnego treningu, co pociąga za sobą zachowanie samodyscypliny. Z drugiej strony pozwala na dowolność ruchową, funkcjonuje poza normami, nie jest zamknięty w układach ani rytmach jak inne tańce. Break pozwala na improwizację, daje możliwość wyzwolenia osobistej ekspresji. Dlatego stał się jedną z form rywalizacji.

PLAN ZAJĘĆ:
Zajęcia obejmują: 20 min. – rozgrzewka, 60 min. - trening elementów tańca, 10 min. - trening siłowy na przemian z rozciąganiem.
Plan na najbliższe zajęcia przedstawia się następująco: podstawowe kroki w górze (Indian Step, Apache, Crossover) i parterze (Footwork), nauka podstawowych freezów, łączenie podstawowych kroków w parterze z freezami, nauka stania na głowie, nauka stania na rękach oraz szereg ćwiczeń przygotowujących do wykonywania bardziej zaawansowanych elementów tańca Break Dance. Bardzo ważne są też przy tym ćwiczenia rozciągające i siłowe, na które będzie kładziony duży nacisk podczas treningów. Są to ćwiczenia, które wzmacniają tancerza i czynią go bardziej elastycznym, a co za tym idzie mniej podatnym na kontuzje.